Kokosový zázrak

K péči o lidské tělo lze využít ledacos, od produktů té nejrenomovanější chemické výroby až po to, co pochází přímo z darů matičky země. A je mezi námi stále více těch, kdo upřednostňují to posledně zmíněné. Zatímco se totiž v minulosti lidé stále více zaměřovali na syntetiku, čas ukázal, že příroda je přece jenom příroda a nad to, co z ní pochází, není.

A tak nejednou využíváme k naší plné spokojenosti i to, co je vlastně zdánlivě docela obyčejné a neatraktivní. Protože to může poskytovat i lepší služby než cokoliv jiného, umělého.

Vezměte si třeba takový kokosový olej. Nic honosného na tomto názvu není, a neskrývá se za tím ani nic, co by se zhotovovalo nějakým mimořádně sofistikovaným způsobem. Je to prostě jen jeden z mnoha druhů olejů, které máme my lidé k dispozici. Ale navzdory tomu jde o něco, co nám prokazuje neocenitelné služby. Zejména pokud používáme kvalitní olej získaný šetrným lisováním dužniny kokosového ořechu za studena, v němž jsou uchovány všechny jeho ceněné živiny.

Takovýto olej nalézá uplatnění v potravinářské oblasti stejně jako v kosmetice.

Pokud jde o jeho konzumaci, můžeme ho právem považovat za superpotravinu, která má nespočet využití, a tudíž bychom ji v kuchyni neměli postrádat. Obsahuje totiž řadu minerálů, vitamínů i mastných kyselin, díky čemuž má protizánětlivé účinky, podporuje metabolismus, potlačuje chuť k jídlu a posiluje naši imunitu.

A bavíme-li se o kosmetickém využití, lze ho využívat k ošetření pleti i celé pokožky, ošetřování drobných ranek a popraskaných rtů, k péči o vlasy i čištění a bělení zubů. A tomu, jak třeba působí kokosový olej na řasy, člověk jen těžko uvěří, dokud to neuvidí na vlastní oči.

A ať už tedy chce někdo smažit, péct či vařit nebo třeba naopak chránit svou pleť před stárnutím, určitě by neměl zapomenout na možnost využití tohoto oleje. Výsledek bude dokonalý, a to navzdory tomu, že nejde o žádnou věhlasnou značku, ale o pouhý kokosový olej.

button_kupte-zde