Mandlový protein vám na cyklistickém výletu přijde vhod

Také se řadíte k vyznavačům cyklistiky ve formě cykloturistických výletů? Balíte každý volný víkend cyklobrašny, anebo chystáte týdenní dovolenou s ubytováním v soukromém penzionu, odkud lze podnikat výlety na kolech prakticky bez omezení? Pak by se vám mohl hodit proteinový doping.

Co tím máme na mysli?

Proteiny neboli bílkoviny jsou zejména pro sportovce klíčové, slouží k budování svalové hmoty a k regeneraci svalové tkáně a nelze se bez nich obejít. Proteinů ovšem existuje celá řada a dělíme je do dvou základních typů – na živočišného a rostlinného původu. A zde mnoho sportovců naráží na problém. Doplnit proteiny z masa, mléka a vajec je totiž velmi ošidné, zatímco proteiny rostlinného původu jsou mnohem lépe využitelné a hlavně bezpečné.

Trávení masa provází navíc hnilobné procesy, nadbytek stresových hormonů a ve hře je i etický kodex násilné smrti zvířat, proto se stále více zájemců o fitness přiklání k proteinům rostlinným, tedy například k mandlovému proteinu.

Mandlový protein lze jednoduše smíchat s obilnou kaší, přidat do jogurtu, zakysané smetany či palačinek, pouze dodržujte doporučené dávkování, abyste nepřetěžovali extrémním množstvím dusíkatých látek játra a ledviny.