Není čaj jako matcha tea

Máte rádi čaj? Jedná se o ideální způsob, jak povzbudit tělo i mysl, a přitom tělu dodat řadu potřebných látek. Ovšem pozor – existuje i jiný druh pití čaje, než klasické vyluhování čajových lístků! Pokud jde o čaj, tak zdaleka nemusíte požívat pouze výluh, ale dokonce i lístky samotné.

Řeč není o ničem jiném než o čaji Matcha.

56

Matcha, stejně tak jako jiné druhy pravých černých, bílých či zelených čajů, rovněž pochází z rostliny čajovníku čínského (Camellia sinensis). Podstatný rozdíl je ovšem v tom, jak se tento druh čaje sklízí a používá.

I v případě matcha čaje se z čajovníku sklízí jeho lístky. Nicméně postup sklizně je už přece jen trochu odlišný. V případě matcha tea se čajovníky několik týdnů před sklizní zakryjí plachtami. Toto zastínění způsobí, že se v čajových lístcích prudce zvýší obsah chlorofylu. Takové lístky se následně sbírají, odstraňují se z nich stonky a centrální žilky, lístky se následně napaří, poté usuší, a pak namelou na jemný prášek.

Takže podstatný rozdíl mezi klasickým čajem a čajem matcha spočívá v tom, že matcha tea tvoří čajový prášek.

Matcha čaj se připravuje důkladným rozmícháním jemného zeleného prášku ve vodě. Když pijete matcha, nepijete pouze výluh, nýbrž celé čajové lístky spolu se všemi důležitými látkami, které obsahují.

Cenných živin se v matcha čaji nachází opravdu mnoho – právem je tento druh čaje zahrnován mezi superpotraviny, tedy přirozené potraviny, které mají vysokou koncentraci zdraví prospěšných živin. Jmenujme antioxidanty, minerály, jako jsou vápník, draslík, zinek, železo, a také vitamíny E, C, vlákninu, a samozřejmě i thein s povzbudivými účinky.

Čaj matcha můžete pít teplý i studený, a hodí se i do mnoha kulinářských specialit. Vaše tělo povzbudí, detoxikuje, posílí imunitu a stimuluje metabolismus. A rovněž uvolní vaši mysl, takže se vám bude lépe soustředit.

button_kupte-zde