Pusťte se do hubnutí s čajem matcha!

Jestliže rádi popíjíte čaj, neváhejte do svého výběru zařadit také matcha tea. Tento čaj má mnohé výhody, které vám popíjení běžného čaje nenabídne. A přitom je to stále týž skvělá chuť s velkým bonusem pro zdraví.

57

Matcha tea se svým původem od běžného černého, zeleného či bílého čaje nijak neliší. Stále se jedná o produkci lístků z rostliny čajovníku čínského, které jsou oblíbené na celém světě.

Ovšem podstatný rozdíl spočívá ve způsobu zpracování těchto lístků.

Předtím, než se začnou sbírat lístky čajovníku pro výrobu čaje matcha, se rostliny čajovníků na několik týdnů překryjí plachtami. Toto opatření způsobí výrazný nárůst chlorofylu v čajovníkových lístcích.

Takto obohacené lístky se následně sbírají, zbavují středních žilek i stonků, napařují, a následně suší a melou. Ano, je to tak, pokud jde o čaj matcha, tak nepijete pouze výluh z lístků čajovníku, nýbrž lístky samotné. A s nimi i koktejl důležitých živin pro zdraví.

V čaji matcha najdeme mnoho zdraví prospěšných antioxidantů, které posilují naši imunitu a chrání buňky před volnými radikály, také vitamíny C a E, minerály vápník, draslík, zinek, železo, vlákninu, a samozřejmě pro čaj tolik typický thein.

Popularita čaje matcha již dávno překročila hranice své domoviny v Japonsku a Číně a dnes se čaj pije po celém světě. Již po staletí je mu přisuzována řada pozitivních účinků na lidské zdraví.

Známé je to, že lidský organismus povzbuzuje, dodává mu energii, zrychluje metabolismus, detoxikuje, posiluje imunitu a zlepšuje koncentraci.

Nedávné vědecké studie potvrdily i oprávněnost tvrzení, že matcha čaj pomáhá při hubnutí!

To, co se dlouho předpokládalo, je konečně potvrzeno černé na bílém – hubnutí s matcha čajem je snazší a rychlejší! Je to dáno tím, že matcha zrychluje metabolismus a spolu s ním i spalování tuků, a zároveň tělu dodává tolik potřebnou energii, které není při redukční dietě nikdy dost.

button_kupte-zde