Nepodceňujte kokosový olej

Když chce někdo prožít svůj život v co nejlepší kondici, pochopitelně musí o své zdraví pečovat. To se totiž samo nezajistí ani nevydrží, pro to je třeba podnikat všemožné kroky. A stejně jako dejme tomu sport, kvalitní relaxace a podobné záležitosti je pro zdraví zapotřebí i co nejdokonalejší zdravá strava. Ono totiž nezáleží jenom na tom, zda má někdo dost potravy nebo strádá hladem, záleží i na tom, co si člověk dopřává.

A když chce být někdo zdravý a přemýšlí nad tím, čím že se má tedy stravovat, pro co by se měl rozhodnout? Co je tím, co prospěje právě jeho zdraví?

Odpovědí na tuto otázku je pochopitelně celá dlouhá řada. Protože toho zdravého, co je lidem k dispozici, existuje dost a dost a každý z nás tak má nepochybně na výběr. Ale určitě by mezi tím zvoleným neměl chybět ani kokosový olej. Ten je totiž pomalu zázračnou superpotravinou, jež nalézá nespočet uplatnění, a to dokonce nejen v kuchyni.

Pokud jde o jeho využití k potravinářským účelům, dá se říci, že obsahuje nejednu látku, již lze směle zařadit mezi to, co našemu zdraví prospívá. Jsou tu obsaženy jak pozitivně působící nasycené tuky středního řetězce, tak i kyselina laurová a další mastné kyseliny, minerály a vitamíny, díky čemuž má tento olej protizánětlivé účinky a podporuje imunitu a metabolismus.

Předností je tu dále i to, že tento olej odolává oxidaci, nežlukne a dlouho vydrží.

A pokud už tento nemíníme konzumovat, dá se univerzálně využít i k ošetřování pleti i celé pokožky a vlasů či k čištění a bělení zubů, ošetřování drobných ranek a popraskaných rtů. A díky ochraně jménem kokosový olej opalování tolik nepoškozuje povrch těla a brání tak stárnutí pokožky. Ano, i jako kosmetika je tedy tento olej významný.

A který je nejlepší? Logicky ten, který se získává z dužniny kokosového ořechu šetrným lisováním za studena, čímž je zaručeno uchování všech jeho cenných živin. O něž tu jde především.

button_kupte-zde