Proč konzumovat hořčičné klíčky

Obranyschopnost organismu je důležitá v každém věku a v každém ročním období. Na jaře a na podzim to jistě platí dvojnásob. Zásobovat tělo potřebnými vitamíny, minerály a stopovými prvky můžete několika možnými způsoby. Jedním z nich jsou tabletky z lékárny. Je to sice jednoduchý způsob, ale vaše tělo může také zatěžovat. Každé tělo má jiné požadavky, a tak může snadno dojít k předávkování.

  • Ideální variantou jsou tedy plně přírodní produkty.
  • Nejsnáze vstřebatelné a využitelné jsou totiž živiny, které nám poskytuje příroda.

A další dobrou zprávou je, že si je můžeme snadno a levně vypěstovat sami.

Hořčice není pouze k masu

Víte, například, že hořčice je nedostižným zdrojem vitamínů A, B, C, minerálních látek (vápník, fosfor, železo, draslík) a uhlohydrátů? Nejedná se pochopitelně ani tak o hořčici, kterou si dopřejeme k pečenému masu, jako spíše o klíčky semínek. Na pěstování je nejvhodnější Hořčice bílá, která má díky obsahu látek pozitivní vliv na krevní oběh, podporu trávícího systému, správnou činnost střev, posílení imunity, a navíc tlumí pocit hladu. Můžete ji tedy zakomponovat do redukční diety. Je také prokázáno, že klíčky bílé hořčice blahodárně působí na bolesti svalů. Dalo by se tedy říci, že semínka hořčice patří do přírodní lékárny a mohou být účinnou prevencí mnoha civilizačních chorob.

  • Další výhodou je využití hořčičných klíčků.
  • Dají se použít jako přísada do těstovinových a zeleninových salátů, polévek nebo čerstvých sýrů.
  • Originální vzhled také dodají chlebíčkům či jednohubkám.

Samotné pěstování je velice jednoduché. Stačí semínka namočit na cca 8 hodin do vody, aby se probudila k životu a poté je vložit do speciální misky na klíčení. Už druhý až třetí den uvidíte, jak se objevují klíčky. Dvakrát denně semínka propláchněte a za necelý týden můžete sklízet.

 button_kupte-zde