5 položek celkem

Cena

9236
19236

Značky

Položek k zobrazení: 5
Konopný protein BIO 250g
179 Kč

Kód: 867
Hrachový protein BIO 250g
119 Kč

BIO hrachový protein Zdravý den® v prášku má vysoký obsah bílkovin. Vyrábí se ze semen žlutého hrachu pěstovaných podle pravidel ekologického zemědělství. Jedná se o proteinový...

Kód: 861
Rýžový protein BIO 200g
145 Kč
Kód: 4345
mandle
236 Kč
Kód: 4348

Proteiny jsou složité látky vytvořené z aminokyselin. V našem těle mají důležitou stavební funkci, jsou z nich vytvořeny především svaly, šlachy, ale třeba i srdeční svalovina. Naše tělo si je neuchovává do zásoby, a proto je potřeba přijímat dostatek těchto látek v potravě – jakmile tělo přijme bílkovinu zvenčí, okamžitě si ji přestaví na bílkovinu sobě vlastní.

Kde všude bílkoviny najdeme?

Už dávno neplatí staré tvrzení, že proteiny lze čerpat pouze ze živočišných zdrojů. Přijímat můžeme jak živočišné, tak rostlinné proteiny, a výhodou příjmu rostlinných bílkovin je to, že je nedoprovází nezdravý tuk a cholesterol.

Veganské proteiny proto nemusí mít jen podobu průmyslově zpracovaných tabletek.

Kvalitním zdrojem přírodních proteinů z rostlin jsou například luštěniny, mandle, sója, konopí, mák či sezamová semínka.

Jaký je denní doporučený příjem proteinů?

Pro dospělého člověka a příležitostné rekreační sportovce je doporučený denní příjem asi 1 gram bílkoviny na 1 kilogram tělesné hmotnosti. V případě aktivních sportovců by měl být příjem vyšší v závislosti na intenzitě výkonu.

Jaké mají bílkoviny funkce v organismu?

Proteiny zajišťují výživu svalů, šlach, kůže a kostí, starají se o růst svalové hmoty, urychlují obnovu tkání. Chrání a podporují svaly při výkonu, a jejich prostřednictvím zajišťují spalování tuků a snižování nadváhy.

Jestliže je vaším cílem získání většího objemu svalové hmoty, držíte speciální dietu, patříte mezi vegany anebo procházíte rekonvalescencí, pak byste se měli zaměřit na dostatečný příjem proteinů. Běžný příjem z potravy můžete snadno doplnit speciálními doplňky stravy – proteinovými prášky.

Díky proteinům v prášku budete mít jistotu, že je váš příjem dostatečný. Můžete sáhnout buď po výrobcích ze syrovátky anebo po veganském proteinu z rostlin. V každém případě volte bio protein, protože organic bio protein je zárukou nejvyšší kvality.