Sójová svíčka jako dárek k narozeninám

Svíčky bývají velmi častým námětem pro dárky k Vánocům, plamen svíčky patří k tradičním vánočním symbolům, a to zejména z toho důvodu, že přináší naději, symbolizuje zrození nového života a vytváří nejoblíbenější druh umělého světla v odstínu teplé bílé. Svíčky na Vánoce zapalujeme podvědomě i proto, že po zimním Slunovratu začíná opět fáze prodlužování dne.

Svíčky byly důležitým předmětem již pro starověké civilizace, tehdy si je lidé vyráběli z různých přírodních materiálů, přičemž k této tradici se dnes vrací řada výrobců a nabízí na trhu svíčky nikoli parafínové, vyrobené z ropných derivátů, ale například z včelího vosku anebo z vosku sójového.

Masážní svíčky – sójový vosk je ideální surovinou pro výrobu masážních svíček. Tento typ vosku neobsahuje žádné ropné látky a lze jej tedy naprosto bez problémů aplikovat na pokožku. Tímto způsobem lze provádět masáže i u malých dětí a seniorů, a to vzhledem k tomu, že se sójový vosk taví již při velmi nízké teplotě, blízké teplotě lidského těla.

Aroma svíčky – sójový vosk velmi ochotně přijímá různé přírodní složky, například rozemletý kořen zázvoru nebo list bylinek, jako jsou meduňka, šalvěj, kopřiva, máta, měsíček, rozmarýn, eukalyptus nebo levandule. Výhodou svíček se sójovým voskem je postupné uvolňování aromatických látek vlivem působení tepla, a zároveň absencí toxických produktů hoření, což je typické pro parafínové svíčky vyrobené z ropy. Užijete si tak to, co je pro lidský organismus příznivé a léčebné, nikoli škodlivé.

Aroma svíčky mohou být vhodným dárkem prakticky pro každého, a to nejen v období zimního Slunovratu, ale třeba k narozeninám. Na obdarovanou osobu zapůsobí především to, že jde o čistě přírodní produkt, a že je darovaný z upřímné lásky a touhy udělat radost. Svíčky jsou opatřeny stylovým potiskem a víčkem, a jsou odlévány do skleněných baněk ze zdravotně nezávadného křemičitého skla.