Svačina, která vám rychle dodá potřebnou energii

Fíky se hodí zabalit do kufru vždy, když se chystáte na cesty. Jsou ideální rychlou svačinou, která vám dodá energii právě v situaci, kdy ji budete nejvíce potřebovat. Navíc jsou lehké, nekazí se a dlouho vydrží. Jistě je oceníte také při sportu a ve všech jiných situacích, kdy vám dochází energie.

10

Fíky mají nízkou kalorickou hodnotu, takže se při jejich konzumaci nemusíte obávat, že ztloustnete. Přesto obsahují vysoké množství přírodního cukru, který stimuluje mozkovou aktivitu a udrží vás svěží. A skvělé je i to, že ve fících najdete také mnoho rozpustné i nerozpustné vlákniny, která tělo zasytí. Navíc, právě díky vláknině jsou fíky ideálním prostředkem, který vyčistí vaše střeva a zbaví vás případné zácpy.

Fíky obsahují steroly, vitamín B6 a řadu minerálních látek – třeba vápník, hořčík, draslík, železo a fosfor.

Doporučují se proto proti osteroporóze a kardiovaskulárním chorobám.

Účinky fíků na lidský organismus jsou proto komplexní a velmi příznivé.

Kam za fíky?

Už dávno neplatí, že se fíky na pultech obchodů nacházejí pouze na Vánoce. Nyní si je můžete dopřát kdykoli v průběhu roku, kdy na ně dostanete chuť. Snadno je koupíte na internetu, i v kamenných prodejnách zdravé výživy. A v některých obchodech je v určité části roku najdete i v čerstvé podobě.

Fíky se hodí nejen na cestování a při různých fyzických aktivitách, ale zároveň skvěle oživí různé pokrmy. Můžete je přidávat do dezertů, do kaší, do různých cereálních směsí.

Jestliže vám sušené fíky připadají tuhé, tak i to se dá snadno vyřešit – jednoduše je namočte! Ať už do vody anebo do mléka, brzy změknou a vy je bez potíží rozkoušete.

Pokud byste dostali chuť na fíky čerstvé, tak vám nezbývá, než navštívit oblast okolo Středozemního moře – pěstují se ve všech teplých oblastech světa, ale zde je máme nejblíže. Anebo si můžete vypěstovat fíky vlastní – v zimní zahradě je to hračka!

button_kupte-zde