Účinky Matcha čaje

Matcha čaj se v posledních letech dostává do popředí a v oblasti čajů tak začíná válcovat i klasický zelený čaj. Důvodů, proč si pravidelně vychutnat Matcha tea je hned několik. Tento nápoj je ceněný pro vysoký obsah cenných látek, které působí blahodárně na lidský organismus. Jak vám prospěje a jaké má matcha čaj účinky?

Obsah cenných a zdraví prospěšných látek

 • antioxidanty katechiny
 • vitamíny A a C
 • draslík, železo, vápník
 • bílkoviny
 • polyfenoly
 • betakaroten

Účinky Matcha čaje

 1. PODPORA IMINUTNÍHO SYSTÉMU

Dopřejte si každý den šálek čaje Matcha tea a výrazně tím podpoříte váš imunitní systém a obranyschopnost organismu. Díky vysokému obsahu antioxidantů – katechinů čaj podporuje právě imunitní systém a zlepšovat odolnost organismu vůči nejrůznějším infekcím a onemocněním.

 1. SNADNĚJŠÍ HUBNUTÍ

Tento nápoj se postará o rychlejší spalování tuků a zrychlení metabolismu. Je tak ideální pro ty, kteří chtějí shodit nějaké to kilo.

 1. PREVENCE RAKOVINY

Laboratorními průzkumy bylo prokázáno, že látky obsažené v Matcha tea působí preventivně proti vzniku a rozvoji různých typů rakoviny.

 1. SNÍŽENÍ RIZIKA VZNIKU KARDIOVASKULÁRNÍCH ONEMOCNĚNÍ

Tento nápoj chrání srdce a pomáhá tak snižovat vznik kardiovaskulárních onemocnění. Zároveň snižuje riziko vzniku infarktu a mrtvice.

 1. POZITIVNÍ VLIV NA ZRAK

Látky obsažené v tomto nápoji pomáhají zlepšovat zrak a bojovat proti poškození vidění v důsledku šedého nebo zeleného zákalu.

 1. OKAMŽITÝ PŘÍSUN ENERGIE

Už jeden šálek tohoto čaje vás okamžitě nakopne a dodá vám pořádnou dávku energie.

 1. DETOXIKACE TĚLA

Díky vysokému obsahu antioxidantů se Matcha postará o detoxikaci vašeho těla, čímž dojde k odplavení škodlivých a nežádoucích látek.

 1. ZLEPŠENÍ PAMĚTI A KONCENTRACE

Potřebujete se maximálně soustředit a zlepšit paměť? I tady vám Matcha tea pomůže.

Jak často si Matcha čaj dopřávat

S ničím se to nemá přehánět, a to samé platí i u čaje Matcha. Doporučená maximální denní dávka je uváděna v množství 6 šálků.

button_kupte-zde