Vyzkoušejte skvělé účinky křemeliny na zdraví!

Napadlo vás někdy, jak důležitou roli hraje křemík ve vašem organismu?

Nad úkolem mnoha látek v těle se člověk zpravidla pozastaví až ve chvíli, kdy něco nefunguje tak, jak má. Pokud jde o nedostatek křemíku, pak se potíže nejčastěji týkají špatného stavu vlasů, kůže a nehtů, které jsou lámavé a křehké. Nicméně křemík je v těle důležitý také pro dobrý stav kostí, takže zabraňuje osteoporóze, pomáhá při hojení ran i různých kožních onemocnění, čistí krev a podílí se na tvorbě kolagenu, posiluje imunitu, a tím výčet jeho funkcí v organismu stále nekončí.

Jestliže se vás některé ze zmíněných potíží týkají, je na místě křemík do organismu doplnit. Ideálně přirozenou cestou ve formě křemeliny.

Křemelina je nezpevněná hornina, jinak nazývaná také diatomit. Tvoří ji milióny drobných schránek sladkovodních řas – rozsivek. Právě tyto schránky obsahují organický vázaný křemík rostlinného původu – oxidu křemičitého najdete v kvalitních doplňcích stravy z křemeliny více než devadesát procent. Právě takové kvalitní přípravky má smysl si koupit.

Mimo jiné proto, že mimo oxidu křemičitého svému tělu v podobě křemeliny dodáte i dalších dvacet osm důležitých minerálů a stopových prvků.

Vynikající kartáč pro vaše střeva

Křemelina zdaleka nefunguje pouze jako zdroj křemíku a jiných minerálů, ale má i další funkce v organismu. Skvělé účinky křemeliny spočívají v péči o trávicí soustavu, konkrétně o střeva.

Když si denně dopřejete jednu odměrku křemeliny rozmíchanou v oblíbeném nápoji, brzy se vaše trávení výrazně zlepší. Miniaturní ostré hrany rozsivkových schránek obrušují vnitřní povrch tenkého a tlustého střeva, čímž ho zbavují nežádoucích toxinů, bakterií a plísní.

Střeva tak dokonale vyčistí od škodlivin a umožní vám lépe přijímat živiny z potravy. Vaše trávení bude mnohem efektivnější, zdravější, a budete se cítit mnohem lépe zasyceni i při menším příjmu potravy.

button_kupte-zde