Křemelina

Znáte křemelinu? Jestliže svému organismu potřebujete dodat dostatečné množství křemíku, trápí vás křehkost nehtů, lámavost vlasů, osteoporóza, záněty pokožky anebo jiné potíže, pak by právě vám křemík mohl přijít vhod.

To, co konkrétně vaše tělo potřebuje, určí vždy lékař. Pokud se jedná o nedostatek křemíku, pak může být právě křemelina jeho skvělým zdrojem.

Křemelina je zdrojem přírodního organického křemíku rostlinného původu.

Jedná se o nezpevněnou horninu, která je tvořena milióny drobných schránek sladkovodních jednobuněčných řas – rozsivek. Vysoce kvalitní křemelina purelife tak obsahuje okolo 90 % oxidu křemičitého.

Mimo křemíku se v ní nachází také ještě celá dlouhá řada dalších minerálů a stopových prvků: vápník, hořčík, draslík, zinek, sodík, měď, železo, stříbro, molybden, chrom, fosfor a další.

Jak křemelina funguje?

Kvalitní křemelina ve vašem těle v průběhu cesty organismem absorbuje toxiny a čistí střeva, takže se vše nežádoucí postupně dostává ven. A navíc tělo vyživuje – přísun minerálů v křemelině obsažených vám dodá více energie. Vysoký obsah křemíku je navíc skvělý pro vlasy, nehty a kůži.

Křemík v lidském těle mimo jiné přispívá k posílení imunity, podílí se na stavbě kostí, podporuje hojení ran, má dobrý vliv na krevní oběh a napomáhá při léčbě kožních chorob.

Kde koupit křemelinu?

Na prodej křemeliny můžete narazit na různých místech, nabízené produkty se mohou velmi lišit svou kvalitou. A vzhledem k tomu, že cena křemeliny není zanedbatelná, vyplatí se vsadit na opravdu kvalitní produkt, který vám zaručí žádoucí efekt na zdraví.

Kvalitní křemelina pro zdraví by měla mít vysoký obsah přírodního oxidu křemičitého SiO2 (okolo 90%).

Potřebnou denní dávku doplňku stravy je ideální rozmíchat ve vodě a vypít.

Z křemeliny si můžete vyrobit také účinnou pleťovou masku, peeling anebo zubní pastu.