Zdravá lískooříšková mouka

Lískooříšková mouka je jednou z oříškových mouk, kterou jsou zdravou alternativou při vaření i pečení. Mouka vyrobená z oříšků, je kvalitním zdrojem zdravých prospěšných tuků. Spousta lidí ořechy využívá při hubnutí, ale i při zdravém stylu života. Když se snažíte  sportovat a nechcete tělo zatěžovat nezdravými tyky. Dalšími oříškovými mouky jsou například mandlová mouka, kešu mouka, arašídová mouka, pistáciová mouka a mouka z vlašských ořechů. Všechny mouky jsou zcela bezlepkové, neobsahují pšenici, obilí a jiné zdroje lepku.

Lískooříšková mouka je využívaná u lidí s alergiemi. Je skvělou náhražkou klasické mouky. Lidé s alergií na lepek ji používají do pečení oříškových korpusů, do jogurtů, k zahušťování omáček, obalování řízků a karbanátek. Vhodné i do čerstvých salátů, smoothie, müsli, kaší či lívanců. Na veškeré sladké pečení jsou oříškové mouky vhodné. Můžete je různě kombinovat s jinými mouky. Musíte si ovšem dát pozor na jejich savost některé mouky jako například kokosová mouka, která krásně voní po kokosu, si bere velké množství vody a tím některé pokrmy dostatečně vysušuje. Musíte si zvyknout na způsob používání. Každá mouka se chová jinak a potřebuje jiné zacházení. Při používání oříškové mouky dodáte tělu energii, ve formě prospěšných tuků. Oříškové mouky využívají hodně i vegani nebo lidé na paleo dietě.

Lískooříšková mouka je hlubší než klasické mouky. Při jejím zpracování dochází k zachování veškerých živin a senzorických vlastností. Mouka krásně voní po oříšcích a má jemnou chuť. Obsahuje spoustu vlákniny, bílkovin, minerálů a vitamínů jako jsou kyselina listová, vitamín B3 a B6. Lískooříšková mouka má nízký obsah sacharidů, což se při hubnutí hodí. Zapojte do svého jídelníčku lískooříškovou mouky a uvidíte, že se budete cítit lépe a vaše tělo bude mít pocit sytosti.

button_kupte-zde