Shiitake

Najpredávanejšie

Mushroom 7 Complex BIO 180 kapsúl
 
€16,11
Mushroom 7 Complex BIO 100g
 
€12,07
2 položiek celkom
Mushroom 7 Complex BIO 180 kapsúl
€16,11
Kód: 3206
Mushroom 7 Complex BIO 100g
€12,07
Kód: 3212

Léčivé houby Shiitake

Shiitake jsou ve světě známy pod názvem Shiitake mushroom. Proslavila je před mnoha tisíci lety čínská medicína a především Japonsko.

Houby Shiitake se údajně využívaly k léčbě ozářených osob po výbuchu atomových pum v Hiroshimě a Nagasaki, aby podpořily imunitní systém a vylučování toxického radioaktivního odpadu z těla a tím i přirozený samoléčebný proces.

Houba shiitake je správným botanickým názvem Houževnatec jedlý. Kromě podpory obranyschopnosti organismu pomáhá při chronickém únavovém syndromu, upravuje krevní tlak do normálních hodnot, stejně tak cholesterol. Je vhodným prostředkem proti překyselení, nádorovému bujení a srdečně-cévním a mozkovým příhodám.

Shiitake houby jsou dobrým zdrojem minerálních prvků, zejména zinku, železa a selenu a antioxidačních látek, mezi nimi významného ergothioninu.

Houbu shiitake prodej zajišťují specializované obchody se zdravou výživou, v běžných obchodních řetězcích s potravinami není příliš rozšířena, ačkoli má prokazatelné léčebné i preventivní účinky.