Arašídová másla a krémy

Příroda dokáže nabídnout člověku obrovské množství chutných a zároveň výživných potravinových zdrojů. Stačí si vybavit, kolik existuje druhů ovoce a zeleniny, které bychom měli do našeho jídelníčku zařazovat pravidelně. Stejné pravidlo se týká i zdravých tuků, jež jsou obsaženy v různých semenech a plodech. Jedny z nejchutnějších jsou lískové a vlašské ořechy a podzemnice olejná, známá pod názvem „arašídy“.

Proč si dopřát BIO arašídové máslo

  • Arašídový krém má vynikající nezaměnitelnou chuť a aroma.
  • Arašídové máslo 1 kg je výborný zdroj minerálních a stopových prvků, které rostlina koncentruje ve svých plodech. Obsahuje jich opravdu vydatné množství, zvláště pak vápníku, hořčíku, zinku, železa, selenu, mědi a manganu. Velmi důležitý je obsah hořčíku, který je zde zastoupen v ideálním poměru s vápníkem, a jehož stravitelnost podporuje i velké množství vitamínu B6.
  • Kromě vitamínu B6 obsahuje nejlepší arašídové máslo i ostatní složky vitamínů řady B, jako je niacin, kyselina pantotenová, thiamin a riboflavin. Vitamíny skupiny B jsou zde zastoupeny v organické formě, která se dobře vstřebává a umožňuje efektivní využití i obsažených minerálů.
  • Arašídovo-kokosový krém obsahuje velké množství esenciálních aminokyselin a může být jejich dobrým zdrojem i pro vegany a vegetariány, kteří se vyhýbají z nejrůznějších důvodů konzumaci masa.
  • Velký význam má arašídové máslo pro zdraví i obsahem rostlinných antioxidantů, zejména kyseliny p-kumarové a vitamínu E rozpustného v tucích.
  • Cena arašídového másla je velmi nízká, a pokud se rozhodujete, kde koupit arašídové máslo, nejvýhodnější způsob je ve specializovaném e-shopu, který má v sortimentu více produktů zdravé výživy, a kde lze využít i výhodných množstevních slev a akcí.

Všeho s mírou

Že všeho moc škodí, a že je ideální se řídit pravidlem zlaté střední cesty, platí i pro zdravé tuky a oleje. Neměli bychom jich konzumovat příliš mnoho, neboť jsou velmi kalorické, a příjem a výdej kalorií by měly být v rovnováze. Rozhodně není dobrým příkladem použití arašídového másla sníst na posezení celou sklenku arašídového másla s čokoládou.

 
  • Řadit dle:
  • 8 položek celkem

Stránka 1/1