Arašídová másla a krémy

Nejprodávanější

11 položek celkem
GRIZLY Arašídový krém s belgickou čokoládou 500 g Kód: 0064545
GRIZLY Arašídový krém jemný 100 % 500 g Kód: 0064486
GRIZLY Arašídový krém křupavý 100 % 500 g Kód: 0061609
ara smooth 300
89 Kč
Kód: 999
GRIZLY Slaný karamel by @mamadomisha 250 g Kód: 00627738
peanutcrunchy 1kg
239 Kč
Kód: 954
peanutdeluxe 1kg
269 Kč

Jak už název napovídá, spojením jemného araší­dového krému, kvalitní kakaové hmoty, kousků kakaových bobů, skořice a hi­malájké soli - vznikne...

Kód: 939
ara crunch 300
89 Kč
Kód: 996
ara koko 300
99 Kč
Kód: 993
peanutsmooth 1kg
239 Kč
Kód: 957
peanut de
119 Kč
Kód: 1968

Příroda dokáže nabídnout člověku obrovské množství chutných a zároveň výživných potravinových zdrojů. Stačí si vybavit, kolik existuje druhů ovoce a zeleniny, které bychom měli do našeho jídelníčku zařazovat pravidelně. Stejné pravidlo se týká i zdravých tuků, jež jsou obsaženy v různých semenech a plodech. Jedny z nejchutnějších jsou lískové a vlašské ořechy a podzemnice olejná, známá pod názvem „arašídy“.

Proč si dopřát BIO arašídové máslo

  • Arašídový krém má vynikající nezaměnitelnou chuť a aroma.
  • Arašídové máslo 1 kg je výborný zdroj minerálních a stopových prvků, které rostlina koncentruje ve svých plodech. Obsahuje jich opravdu vydatné množství, zvláště pak vápníku, hořčíku, zinku, železa, selenu, mědi a manganu. Velmi důležitý je obsah hořčíku, který je zde zastoupen v ideálním poměru s vápníkem, a jehož stravitelnost podporuje i velké množství vitamínu B6.
  • Kromě vitamínu B6 obsahuje nejlepší arašídové máslo i ostatní složky vitamínů řady B, jako je niacin, kyselina pantotenová, thiamin a riboflavin. Vitamíny skupiny B jsou zde zastoupeny v organické formě, která se dobře vstřebává a umožňuje efektivní využití i obsažených minerálů.
  • Arašídovo-kokosový krém obsahuje velké množství esenciálních aminokyselin a může být jejich dobrým zdrojem i pro vegany a vegetariány, kteří se vyhýbají z nejrůznějších důvodů konzumaci masa.
  • Velký význam má arašídové máslo pro zdraví i obsahem rostlinných antioxidantů, zejména kyseliny p-kumarové a vitamínu E rozpustného v tucích.
  • Cena arašídového másla je velmi nízká, a pokud se rozhodujete, kde koupit arašídové máslo, nejvýhodnější způsob je ve specializovaném e-shopu, který má v sortimentu více produktů zdravé výživy, a kde lze využít i výhodných množstevních slev a akcí.

Všeho s mírou

Že všeho moc škodí, a že je ideální se řídit pravidlem zlaté střední cesty, platí i pro zdravé tuky a oleje. Neměli bychom jich konzumovat příliš mnoho, neboť jsou velmi kalorické, a příjem a výdej kalorií by měly být v rovnováze. Rozhodně není dobrým příkladem použití arašídového másla sníst na posezení celou sklenku arašídového másla s čokoládou.