Káva BIO

Potřebujete povzbudit? Sáhněte po kávě!

Tento oblíbený nápoj není třeba více představovat. Mnoho lidí si bez něj svůj den ani nedokáže představit. Zatímco někomu stačí jeden šálek po ránu „na rozjezd“, jiní vypijí i několik hrnků denně. Pití kávy je rituál, který dokáže zpříjemnit každý den, ať už je všední či sváteční.

Přestože kávu milujeme, tak mnozí lidé se bojí, že pitím kávy škodí svému zdraví. Tak to ale úplně není – jako vždy záleží na tom, kolik kávy a v jaké kvalitě denně vypijete.

Ano, je pravda, že káva přispívá k dehydrataci organismu, řídnutí kostí a k vysokému tlaku.

I zde ale platí dobře známé „všeho s mírou“. Když si dáte denně jeden šálek kávy, nemusíte se ničeho obávat.

Ba naopak, káva má na lidské zdraví i mnoho pozitivních účinků. Obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání naše zdraví před škodlivými vlivy z okolí. Také je zdrojem draslíku a hořčíku, které jsou hodnotné z hlediska výživy. Kofein má na lidské tělo povzbuzující účinek.

Takže rozumné pití kávy může pozitivně ovlivnit vaše zdraví, především centrální nervovou soustavu.

Máte chuť na kávu? Vyberte si tu kvalitní!

Není káva jako bio káva. U kávy, která pochází ze sklizně ekologického zemědělství, budete mít jistotu, že se jedná o kvalitní produkci vypěstovanou s ohledem na životní prostředí a bez zbytečných chemických látek.

Existuje mnoho odrůd kávovníků a ty se od sebe liší nejen způsobem pěstování a sklizně kávových třešní, ale také chuťovými vlastnostmi plodů.

Skvělou volbou je jistě 100% Arabica odrůd Typica, žlutý a červený Bourbon, Cattura a Pache. Tyto keře se pěstují ve velkých nadmořských výškách ve stínu stromů deštěného pralesa a jejich plody se sklízejí ručně. Výsledkem pomalého a dlouhého zrání peckovic je výrazné aroma s nádechem květů, mandlí a lískových oříšků.

Jedná se o skvělý požitek, který zpříjemní váš den!

 
  • Řadit dle:
  • 3 položek celkem

Stránka 1/1