Xylitol sladidlo (březový cukr)

Nejprodávanější

Xylitol 500g
Xylitol 500g
Skladem
Kód: 414
 
169 Kč
1 položek celkem

Cena

169170
1169170

Značky

Položek k zobrazení: 1
Xylitol 500g
169 Kč
Kód: 414

Xylitol je sladidlo, které se získává ze dřeva, často především z březové kůry – proto se mu často přezdívá také dřevný cukr anebo březový cukr.

Xylitol březový cukr je z chemického hlediska takzvaný alkoholický cukr. Běžně se vyskytuje v přírodě, a to nejen v kůře stromů, ale také v mnohém ovoci a zelenině – například ve švestkách, malinách nebo kukuřici. Lidské tělo si xylitol v malých dávkách samo vyrábí.

Xylitol sladidlo je naprosto přírodní sladidlo, které je proto pro lidské tělo mnohem přirozenější než konzumace umělých, průmyslově vyráběných sladidel.

Jeho předností je jistě to, že ač má stejnou sladivost jako běžný rafinovaný cukr, tak jeho kalorická hodnota je zhruba o čtyřicet procent nižší.

A díky tomu je i použití sladidla xylitolu velice snadné. Můžete si jej pořídit ve formě snadno použitelného bílého prášku, kterým jednoduše zaměníte běžný cukr. Díky tomu, že sladivost xylitolu je stejná jako u běžného bílého cukru, tak snadno zaměníte stejné množství cukru stejným množstvím xylitolu. Pokud jste tedy například zvyklí dávat si do kávy jednu čajovou lžičku cukru, můžete to samé dělat i v případě xylitolu.

Xylitol můžete stejným způsobem využít i na vaření a pečení i všude jinde tam, kde byste využili běžný rafinovaný cukr.

Výbornou zprávou je i to, že toto sladidlo prospívá lidskému zdraví. Vliv xylitolu na zdraví se projevuje především tím, že sladidlo neškodí zubům a omezuje růst zubních povlaků a tím i růst zubních kazů. Nicméně v případě nadměrné konzumace může vyvolat projímavé účinky.

Jistě vás zajímá, kde koupit xylitol, a také, jaké je xylitol cena. Březový cukr cena je sice o něco vyšší, než u rafinovaného cukru, nicméně jeho konzumace méně zatěžuje zdraví. Xylitol je vhodný i pro diabetiky - má nízký glykemický index. Koupit xylitol si můžete jak v kamenných obchodech se zdravou výživou, tak na internetu.