Shatavari BIO

Nejprodávanější

Shatavari BIO prášek 100g
 
190 Kč
shata 180
Shatavari BIO 180 tablet
Skladem
Kód: 747
 
269 Kč
2 položek celkem
Shatavari BIO prášek 100g
190 Kč
Kód: 753
shata 180
269 Kč
Kód: 747

Pod tajemným označením shatavari se skrývá divoký chřest (Asparagus racemosus), na který byte mohli narazit, pokud byste se vydali do vysokých hor Indie a Nepálu. Roste také na Srí Lance a na severu Afriky.

Tuto léčivou rostlinu objevila již před tisíci lety ájurvédská medicína, na svůj oficiální botanický popis musela ovšem čekat až do konce 18. století.

Název shatavari v překladu znamená „ta, která má sto manželů“.

Toto pojmenování už svým způsobem odkazuje na účinky shatavari popisované indickou ájurvédskou medicínou a lidovým léčitelstvím. Prášek z kořene chřestu se vám bude výborně hodit ve chvíli, kdy budete řešit potíže s ženským či mužským reprodukčním systémem a pohlavními orgány.

Podle lidových poznatků přijde shatavari vhod především ženám, neboť pomáhá při potížích s neplodností, přispívá k hormonální rovnováze, mírní menstruační bolesti, přispívá k pravidelnosti menstruace a tlumí nepříjemné projevy menopauzy. Prospěje i kojícím ženám – podporuje totiž laktaci.

Ovšem ani muži nepřijdou zkrátka – shatavari údajně zlepšuje erekci, má vliv na potenci, také příznivě ovlivňuje vylučovací ústrojí.

Uvádí se nejen zvýšení libida a dobrý vliv na plodnost a vylučování, ale také pozitivní působení na trávení.

Bylina se využívá i proti stresu – zklidňuje psychiku a napomáhá usínání.

Ájurvéda kombinuje shatavati s dalšími bylinami do směsí na celkovou podporu vitality a zvýšení imunity člověka.

Kořeny shatavari obsahují mimo jiných látek fytoestrogeny, alkaloidy a steroidní saponiny. Fytoestrogeny jsou rostlinné hormony, které se využívají jako přírodní alternativa hormonální léčby. Z obsahu těchto látek pramení uváděný příznivý vliv shatavari na reprodukční soustavu člověka.

V Asii se kořeny zmíněného chřestu s oblibou využívají v kuchyni, stejně tak jako se chřest využívá i u nás.

Vy můžete shatavari vyzkoušet v podobě praktického doplňku stravy v prášku.