Pudinky

Nejprodávanější

2 položek celkem
pudčoko Kód: 0064343
pudvan Kód: 00610039

Mnozí pamětníci si možná dokážou vybavit oblíbený seriál z doby socialismu s názvem „Létající Čestmír“, v němž se objevila i herecká legenda Jiří Sovák. V jedné ze scén se tam pochvalně vyjadřuje k pudinku a dává jasně najevo, že bez pudinkových hodů si nedokáže svůj život vůbec představit. Největším trestem pro něj není klasický výprask, ale odepření této oblíbené pochoutky.

Pudink je směs vody nebo mléka s bramborovým nebo kukuřičným škrobem a jeho bezlepková varianta je vhodná i pro osoby s přísnou bezlepkovou dietou.

Kde využít bezlepkový pudink

Rychlá svačina pro děti – vanilkový pudink je ideální pokrm pro rychlé občerstvení, když mají vaše ratolesti chuť na něco sladkého, a přitom je nechcete přivykat na průmyslově vyráběné cukrovinky z rafinovaného cukru. Do pudinkové směsi přidáte kvalitní hnědý třtinový cukr nebo melasu a zalijete nádobu zčásti zaplněnou celozrnnými piškoty a nakrájeným ovocem.

Neočekávaná návštěva -  bezlepkový pudink se vyplatí mít doma v zásobě i pro neočekávané hosty, kteří k vám zavítají třeba jen tak, na kus řeči. Pudink doplníte ovocem, směsí oříšků a vhodným drinkem, například pomerančovým džusem, a spolu s obloženými chlebíčky to bude na stole vypadat přímo luxusně. Vanilkový pudink dobře vyniká svou žlutou barvou ve skleněných miskách a nejlépe se k němu hodí kontrast červených jahod nebo oranžových meruněk.

Oslavy – bezlepkové pudinky se hodí i pro narozeninové oslavy nebo dokonce svatby. Ozdobí sváteční stůl a přitom jde o velmi levný a chutný pokrm.

Palačinky s jahodovou dření a zakysanou smetanou – oblíbili jste si palačinky s ovocem a šlehačkou nebo s jogurtem? Do těsta nemusíte přidávat vejce ani mléko, stačí smíchat špaldovou celozrnnou mouku s vodou a pudinkem a namísto jogurtu použijete jogurt z kokosového nebo mandlového mléka a máte zdravou veganskou pochoutku.