Ovocné sypané čaje

Nejprodávanější

Dobré ránko čaj 60g
Dobré ránko čaj 60g
Skladem
Kód: 0011126
 
92 Kč
3 položek celkem
Ovocná poznávací sada bio 47 g porc. dvoukomorový Kód: 00702331
Dobré ránko čaj 60g
92 Kč
Kód: 0011126
Ledový džbánek® pomeranč – bazalka bio 40g pyramida Kód: 00708005

Ovocné čaje bychom mohli pomyslně rozdělit do dvou základních kategorií, a sice na čajové směsi a samostatné jednodruhové ovoce.

Čajové směsi

Výhodou čajových směsí je v první řadě možnost vytvořit jedinečný chuťový požitek, který nelze uskutečnit pouze s jedním ovocným druhem. Dále máte možnost srazit některé nepříjemné vlastnosti jednodruhového ovoce, jako je trpkost, hořkost, nevýrazná chuť a v první řadě tepelný účinek. Proto se například velmi dobře kombinuje exotické ovoce se zázvorem či jablko se skořicí.

Čajové směsi ovocných sypaných čajů se také velmi dobře předkládají jako dárek, protože bývají zaměřené na nějaké konkrétní účely, například směs pro zahřátí, ovocný čaj pro odlehčení zažívání, čaj pro vylepšení nálady, pro posílení imunity, pro vánoční rozjímání atd.

Samostatné ovoce

Ovocný sypaný čaj může obsahovat i pouhý jediný druh ovoce, a přesto vám přinese tolik potěšení. K těm nejčastěji poptávaným patří borůvky, brusinky, maliny, pomeranče, grep, limetka, mandarinka, švestky, třešně,  mango, kustovnice čínská, rakytník, a hruška. Velkou výhodou ovocných čajů je fakt, že se jimi nelze předávkovat, a můžete je popíjet pravidelně i každý den. Výhodnější je čaje mezi sebou střídat kvůli obsahu živin a také odlišné chuti, abyste měli z pití sypaných ovocných čajů skutečný požitek.

Kvalitní ovocné čaje pořídíte bez přidaného cukru, konzervantů, chemických barviv a aromatických látek. Musíte ovšem objevit ověřený zdroj, který nabízí čaje z ovoce pěstovaného v BIO kvalitě, jinak riskujete, že v odvarech naleznete i stopy po toxických herbicidech a pesticidech.

Výhodou ovocných čajů je také jejich velmi nízká cena, přijatelná v podstatě pro každého, a také dlouhodobá trvanlivost. Sušené ovoce můžete doma skladovat i několik měsíců bez obav ze zhoršení jakosti připravovaného nápoje.