MSM

Síra v organické vazbě patří k nejdůležitějším prvkům v lidském těle. Možná vám to bude připadat podivné, vždyť síra je sama o sobě jedovatá, což je sice pravda, ale všechny živé organismy ji dokážou zabudovat do svých tkání do organických vazeb, které jsou potřebné pro buněčnou výživu všech částí těla. Potřebujeme ji pro správnou funkci svalstva, kloubů a šlach, kostí, imunitního a lymfatického systému, mozku a nervové soustavy, pro trávicí soustavu i pro dokonalý vzhled pokožky, zubů, nehtů i vlasů.

Síra se v přírodě v organických vazbách vyskytuje zejména v některé syrové zelenině, ovšem tepelná úprava ji ničí, a to je právě problém současné doby. Proto se doporučuje organickou síru doplňovat v přípravcích MSM. Jde o tělu přirozenou látku, proto MSM pro lidi můžeme užívat každý den, a to zcela bez obav. MSM prášek se smíchá ve vodě a pije se nejlépe nalačno. MSM účinky se projeví již v brzké době, například MSM klouby posiluje tak, že pak zvládnou běžnou fyzickou námahu.

Nejprodávanější

msm prasek 250g.jpg 800x600 q85 subsampling 2
Msm prášek 250g
Skladem
Kód: 7319
 
129 Kč
1 položek celkem
msm prasek 250g.jpg 800x600 q85 subsampling 2
129 Kč
Kód: 7319

„MSM co to je“, je naprosto přirozená otázka každého z vás, kdo se s tímto pojmem nikdy nesetkal. Současný svět je plný informací a zejména různých zkratek z mnoha odvětví a vyznat se v té bohaté spleti je náročné i pro vysokoškolsky vzdělané jedince.


MSM je jeden z nejúčinnějších doplňků stravy, který lze užívat celoročně i bez přerušování, protože se jedná o složku, přirozeně se vyskytující v organismu. Jedná se o organický zdroj síry, přítomný mimo jiné i v rostlinách, ovšem převážně v syrovém stavu. Síra není jen symbolem pekla a jedovatým prvkem, jak si mnozí myslí, jde o velmi důležitou součást i našeho organismu, bez níž bychom nemohli existovat, záleží tedy na úhlu pohledu, jak síru vnímáme. Mimochodem, najdete ji také v syrovém česneku, cibuli, brokolici, ředkvi nebo kedlubně.

Tepelné zpracování sirné sloučeniny rozkládá a tím pádem jí ze stravy v tomto stavu přijímáme nedostatečné množství. V ideálním případě by stačilo jíst každý den velké množství syrové zeleniny, ovšem ne každý má silné trávení, aby zvládl konzumovat potraviny v syrovém stavu, zejména v chladném období roku. Element „tepla neboli ohně“ je pro tělo také potřebný, ale v současném přetechnizovaném světě není snadné vytvořit optimální stravovací režim.

Naštěstí existuje velice levný a dobře dostupný zdroj síry v tom nejpřirozenějším stavu, jaký si můžeme dopřát – MSM neboli methylsulfonilmethan.

MSM prášek se smísí s vodou nebo džusem a vzhledem k tomu, že je to látka bez chuti a bez zápachu, je její užívání velmi snadné a příjemné. A jaké vykazuje MSM účinky?  Velice blahodárné.

MSM klouby – toto je snad ten nejvíce známý účinek. Bolesti kloubů způsobené revmatoidní artritidou a provázené tělesnou reakcí ve formě otoků a zanícené tkáně vnikají často kvůli nevhodně poskládanému jídelníčku, kde schází právě dostatek síry.

MSM pro lidi napomáhají i v regeneraci střev. A vězte, že zejména tlusté střevo je jedním z nejvíce postižených orgánů v lidském těle v „civilizovaných“ zemích. Ostatně, prokazuje to i vysoký výskyt rakoviny tlustého střeva v zemích západní a střední Evropy, včetně České republiky.

Svaly – organická síra regeneruje veškerou svalovinu, tedy nejen svalstvo trupu, paží a dolních končetin, ale i hladké svalstvo vnitřních orgánů. Je to svým způsobem omlazovací prostředek, který oddaluje stárnutí a prodlužuje život.

Imunita – imunitní systém by se bez síry doslova rozpadl. Organická síra velmi úzce spolupracuje s vitamínem C a tyto dva elementy hrají zásadní roli v ochraně organismu vůči predátorským mikroorganismům a parazitům a patří také k nejdůležitějším mechanismům v prevenci a léčbě rakoviny.