Agáve BIO

Nejprodávanější

agave
 
79 Kč
agave max
 
1 090 Kč
2 položek celkem
agave
79 Kč
Kód: 4546
agave max
1 090 Kč
Kód: 420

Sirup z agáve je tou pravou volbou vždy, když si chcete osladit jídlo a nechcete přitom použít bílý rafinovaný cukr, který je z výživového hlediska v mnoha ohledech problematický.

Jedná se o přírodní sladidlo na bázi fruktózy, které je dokonce ještě sladší než cukr i med. Má tekutou, hustou konzistenci a skvěle jej využijete při přípravě jídel studené i teplé kuchyně.

Agáve sirup pochází z rostliny agáve, která se pěstuje na vulkanické půdě Mexika, ale také na jiných místech střední a jižní Ameriky. Tato rostlina má mnohostranné využití – známá je průmyslová výroba sisalových vláken. Široké oblibě se těší i tequilla či jiné druhy pálenek. Postupným zahuštěním rostlinné šťávy vzniká 100% agave sirup.

Jeho výroba probíhá šetrně za nízké teploty, která nepřesahuje 42 °C, což v praxi znamená, že při ní zůstávají zachovány veškeré výživově cenné látky včetně enzymů, které si pak můžete v podobě praktického sirupu vychutnat i vy.

Sirup z agáve je proto vhodný i pro stoupence raw food neboli „živé stravy“, ve které zůstávají zachovány veškeré zdravotně hodnotné látky.

V kuchyni využijete sirup z agave na celou řadu způsobů. Je to univerzální pomocník při přípravě pestré škály jídel. Můžete s ním nahradit buď pouze část anebo rovnou veškerý bílý cukr prakticky v libovolném pokrmu.

Práce se sirupem při přípravě jídel je podobná jako při nahrazení cukru medem. Má neutrální jemnou chuť i barvu, ale je potřeba myslet na jeho vysokou sladkost a tekutou konzistenci. Ideální proto je, nahradit zadané množství cukru v receptu zhruba tříčtvrtečním množstvím sirupu a mírně snížit množství jiných tekutin.

Sirup z agáve skvěle využijete při přípravě různých sladkých jídel, jako jsou dezerty, kaše, marmelády, zmrzliny či smoothies. Hodí se i pro výrobu limonád anebo třeba k oslazení čaje či jiných nápojů.

Navíc si jej můžete vychutnat v certifikované bio kvalitě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení