Celozrnné špaldové těstoviny

Nejprodávanější

10 položek celkem
vřet1 Kód: 4567
vřep Kód: 4639
vřeth Kód: 5064
vřet
41 Kč
Kód: 2630
kolena
41 Kč
Kód: 2627
flek Kód: 4618
penne
41 Kč
Kód: 2624
bezvajecne testoviny green apotheke
159 Kč
Kód: 5067
33 Kč
Kód: 2621

Domácí těstoviny ze špaldové mouky by měly nahradit ty klasické z bílé mouky. Proč? Důvodů je celá řada: Domácí celozrnné těstoviny, tedy v tomto případě i špaldové nudle, se vyrábí z celozrnné mouky. Ta neobsahuje pouze bílý vnitřní endosperm, ale i povrchovou vrstvu, v níž je ukryta většina vitamínů a minerálů. Dalším důvodem, proč upřednostnit celozrnné nudle, je vysoký obsah vlákniny, která snižuje glykemický index, podporuje střevní peristaltiku a tím chrání zažívací trakt před hnilobnými procesy a vznikem Crohnovy choroby a nádorovým bujením.

Dá se tedy říci, že celozrnné těstoviny jsou dietou racionální, na podloženém základu, který vám potvrdí lékaři i výživoví poradci.  Špaldové těstoviny navíc patří k velmi výživným, pšenice špalda je ve srovnání s tou přešlechtěnou mnohem kvalitnější, je to odrůda, co ji lidé pěstovali dříve, a byla z polí vytlačena kvůli nižším výnosům, ale bohužel na úkor našeho zdraví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení