Řepkové oleje lisované za studena

Nejprodávanější

3 položek celkem
10 litru kanystr
660 Kč

 Z důvodu vyšších nákladů na dopravu, nelze objednat na dobírku.

Kód: 4153
5 kanystr Kód: 5430
Řepkový olej lisovaný za studena plast 1 litr Kód: 2882

Řepkový olej složení je jeden z pádných argumentů, proč dát této rostlince s výraznými žlutými květy přednost. Kvalitní řepkový olej totiž předčí i mnohé rostlinné oleje, protlačované jako nepostradatelné pro naše zdraví. Proč se vlastně tak dobře prodává nízkoerukový řepkový olej?

BIO řepkový olej představuje doslova ideální složení pro lidský organismus díky poměru mastných kyselin Omega-3 a Omega-6. V tomto směru se mu vyrovná pouze lněné semínko a vlašský ořech. Možná, že i právě vy jste měli možnost zahlédnout masivní reklamní kampaň na užívání nenasycených mastných kyselin Omega-3, která se častokrát zvrtne v násilnou formu, propagující navíc výhradně rybí tuk. Přitom není nutné kvůli tomu vybíjet kolonie lososů v chovných teritoriích a stačí si dopřát extra panenský řepkový olej, který je více, než dostačující.

Až budete nakupovat řepkový olej, ohlížejte se pouze po řepkovém oleji lisovaném za studena. Touto šetrnou metodou zpracování se z konečného produktu nevytrácí živiny a je mnohem prospěšnější, než rafinovaný, tepelně upravený olej řepkový, co je běžně vídáme v supermarketech.

Za studena lisovaný řepkový olej je také pachově téměř neutrální a svou chutí a vůní připomíná jen lehký nádech oříšků, proto jej lze využít na jakékoli potraviny – sladké i slané. Řepkový olej za studena lisovaný oceníte v teplé i studené kuchyni a není žádným tajemstvím, že se hodí i pro výrobu palačinek.

Řepkový olej cena je položka, kterou monitorujeme u řepkového oleje na smažení, stejně jako položku řepkový olej za studena lisovaný použití.

Řepkový olej smažení dodává vašim pokrmům mnoho zdraví prospěšného tuku, což oceníte například při výrobě bramboráků. Řepkový olej za studena lisovaný cena je však také vyšší položkou, než u olejů rafinovaných, které postrádají zejména stopové prvky, minerály a některé vitamíny.