15 položek celkem
azázvor Kód: 6371

Parafín není přírodního původu – s touto informací pracuje již velká část populace, která si zároveň uvědomuje, že výrobky z parafínu nejsou vůbec ideální pro využití v domácnosti. Zapalování parafínových svíček je vhodné pouze v exteriéru, tam, kde nejsme s nimi v přímém kontaktu, například na hřbitově na hrobech, v době výročí narození či úmrtí milované osoby. V domácnostech bychom si měli hledět více zdravotních aspektů a parafín vyměnit za jiný zdroj. Například svíčky ze sójového vosku.

Co víme o sójových vonných svíčkách

Sójové boby – k výrobě sójových svíček se používají výhradně sójové boby, tedy přirozená přírodní surovina, navíc plod luštěniny, která je běžně využívána pro konzumaci, a je součástí stravy vegetariánů a veganů.

Ekologie – v současné době se stále častěji setkáváme s pojmy „ekologická udržitelnost, recyklace a druhotné využití“. Sójové vonné svíčky nepředstavují pro přírodu prakticky žádnou zátěž, jsou rychle biologicky odbouratelné a nezatěžují životní prostředí toxickými odpady.

Zdravotní přínos – plamen sójové svíčky nevypouští do ovzduší toxické látky tak, jak je tomu u parafínů. Nemusíte mít obavy před zapálením přírodní vonné svíčky v domácnostech, kde se pohybují malé děti a chronicky nemocní lidé.

Nezvykle příjemné aroma – surovina pro výrobu přírodních svíček ze sójových bobů vydává příjemnou vůni, i když nehoří, zatímco parafín spíše zapáchá. Parafínovou svíčkou si pokazíte dojem ze solné lampy či aromalampy, naopak vonné svíčky ve skle vás potěší svou čistotou a přírodním původem, oproštěným od toxických ropných derivátů.

Hoří déle – luxusní vonné svíčky ze sójového vosku hoří za nižších teplot, než svíčky z parafínu, to znamená, že vám stejný objem například čajové svíčky vonné vydrží déle.

Hodí se jako dárek – chtěli byste obdarovat vaše blízké pod vánoční stromek? Pak jim můžete pořídit solnou lampu a kvalitní vonné svíčky. Dárky přírodního původu potěší nejvíc, protože si každý uvědomuje, že sojová svíčka je mnohem větším přínosem pro zdraví, než ta vyrobená z ropy.