Vincentka

Pravidelné pití Vincentky dodává do organismu jód a spolu s ním i mnoho dalších minerálů. Je to jedna z nejcennějších minerálních vod na naší planetě a máme štěstí, že vyvěrá zrovna v České republice – v Luhačovicích.

Na chronickou rýmu Vincentka pomáhá stejně tak, jako na jiné respirační choroby. Vincentka při nachlazení funguje jako podpůrný prostředek vzhledem k svému vysokému obsahu minerálních látek a také shodnému osmotickému tlaku s lidskou krví. Vincentka na suchý kašel se dá také využít, protože zásobuje vyčerpané sliznice živinami a ty se mohou rychleji regenerovat. Výplach dutin Vincentkou účinkuje podobně, jako u suchého kašle.

A Vincentka voda cena? Je až směšně nízká ve srovnání s tím, co obsahuje. Minerální voda Vincentka je srovnatelná s jinými vyvěrajícími prameny a za láhev Vincentky bychom např. v 19. století platili mnohonásobně více.

Obavy, zda vyvoláte Vincentkou průjem, jsou liché, je to spíše naopak, a při průjmových onemocněních zároveň vyrovnáte ztrátu minerálů způsobenou dehydratací – podobně, jako to dělá iontový nápoj při silném pocení u sportovního výkonu.