Mungo fazole BIO (semínka na klíčení)

V truhlíku či v jiných nádobách si můžete i na parapetu okna vypěstovat klíčky mungo fazolek.

Mungo jsou oblíbené semena na klíčení a chutí připomínají hrášek. Jedná se o rostlinný zdroj bohatý na vitamíny E, B2, B3, B6, minerální látky jako vápník, hořčík, železo, draslík, vlákninu a lehce stravitelné bílkoviny.

Mají skvělé detoxikační účinky, snižují hladinu cholesterolu, jsou snadno stravitelné, požívají se také k terapeutickým účelům, regenerují poškozené cévy, pročišťují krevní oběh, pomáhají při kardiovaskulárním onemocnění, posilují imunitu.

Kvalitní bio mungo si můžete vypěstovat doma z produktů Fazole mungo – semena na klíčky, Mungo Bio – fazole na klíčení, Mungo Wolfberry Bio semínka na klíčení atd.

Využití je široké a můžete je konzumovat nejen v čerstvém stavu, ale také použít do salátů, polévek, pomazánek, na pečivo a podobně.

Domácím pěstováním získáte chutné mungo fazolky kdykoliv v průběhu roka a podpoříte svoje chutě i zdraví.

Nejprodávanější

Mungo BIO - fazole na klíčení 200g
 
99 Kč
1 položek celkem
Mungo BIO - fazole na klíčení 200g
99 Kč

Jak správně klíčit: https://www.nakliceno.cz/kliceni-seminek/

Kód: 145

Když se začátečníci vrhnou na nakličování semínek bez patřičných znalostí, může to dopadnout všelijak. Jednak se mohou dopustit řady chyb v samotném klíčení, co je ale závažnější, je nebezpečí, které vyplývá z klíčení nevhodných semen.

Semena na sadbu – výhodou semen rostlin na sadbu je jejich velmi nízká cena. To je nesporné, a to také může některé zájemce o klíčení zlákat ke koupi právě těchto produktů. Jenže ty bývají chemicky ošetřené proti škůdcům, a chemikálie jsou natolik toxické, že byste se přiotrávili.

Klíčení fazolí – největším úskalím procesu klíčení jsou fazole. Existuje jich několik desítek druhů a většina z nich má společnou jednu nepříjemnou vlastnost – plody fazolí jsou v syrovém stavu jedovaté. Nemůžete tedy nechat klíčit pro konzumaci, co vás napadne, ale pouze jediné dva druhy, a těmi jsou fazole mungo a fazole adzuki. Je to proto, že ačkoli se vzhledově podobají fazolím, druhově jsou příbuzné spíše s hrachem, a hrách není zasyrova jedovatý.

Klíčení mungo fazolí není nic obtížného, ve vhodných nádobách si s tím poradí i děti a proces fazole mungo klíčení je jistě bude bavit. Budou pozorovat každodenní přírůstky a uvědomí si, že mají ve svém pokoji živý organismus, o který se také mohou s láskou starat.

Mungo fazole klíčení je zábavnou činností i v zaměstnání, například v kanceláři, jestliže si tam donesete nakličovací sklenice, kde fazolky mungo vyniknou sytě zelenou barvou. Klíčící rostlinky vnesou mezi vaše kolegy zajímavější a klidnější klima a pomohou zlepšit kolegiální vztahy.

Mungo fazole kde koupit je otázka, s níž máte snazší odpověď ve specializovaných obchodech se zdravou výživou. Ty se také zaměřují na rostliny pěstované s BIO certifikátem, tím pádem máte k dispozici to nejzdravější, co si můžete dopřát. Mungo fazole jsou také v naklíčeném stavu velice chutné, jsou šťavnaté a křupavé a pochutnáte si na nich třeba s veganskou pomazánkou na celozrnné pečivo.