Brokolice BIO (semínka na klíčení)

Nejprodávanější

2 položek celkem
Brokolice Raab BIO - semena na klíčení 200g
129 Kč

Jak správně klíčit: https://www.nakliceno.cz/kliceni-seminek/

Kód: 109
Brokolice BIO - semena na klíčení 200g
229 Kč

Jak správně klíčit: https://www.nakliceno.cz/kliceni-seminek/

Kód: 121

Pro milovníky bio produktů je určené domácí pěstování klíčků brokolice ze semínek.

Obsahem jsou různé druhy klíčků brokolice, které patří mezi nejprospěšnější zdroj vitamínů a dalších látek pro lidský organizmus. Jsou bohaté na vitamíny A, C, B1, B2, PP, minerální látky jako je fosfor, vápník, železo, magnezium, enzymy a další látky, které blahodárně působí na lidský organizmus.

Klíčky brokolice si tak můžete pěstovat v domácím prostředí po celý rok a vybrat si z druhů semínek jako běžná brokolicová semínka na klíčení, brokolice Wolfberry, brokolice Raab Bio, brokolice bio a mnohé další. Hlavní silnou látkou, kterou obsahují klíčky brokolice, je sulforafan, které účinky snižují onemocnění rakovinou a slouží jako podpora zvýšení odolnosti imunitního systému.

Brokolici tak budete mít k dispozici při přípravě různých teplých i studených pokrmů jako například do různých salátů, pomazánek, polévek či jako přílohu k hlavnímu jídlu.

Vypěstujte si vlastní klíčky brokolice a zajistěte si chutný a stálý příjem vitamínů a dalších látek.

Brukvovitá zelenina stále není mezi lidmi dostatečně doceněna, a to i přesto, že naše moudré babičky považovaly bílé a červené zelí, brokolici, květák a kapustu za nejvýživnější a nejúčinnější druhy zeleniny pěstované na zahradě.

Najdete v ní vitamín C, vitamíny skupiny B, provitamín A, minerály a stopové prvky a především sirné sloučeniny (sulforafan). Organická síra je (podobně jako v cibuli) velmi důležitá pro správné fungování imunitního systému a je účinným antioxidačním prostředkem, který blokuje rakovinné bujení. Sulforafan v kombinaci s vitamínem C a provitamínem A podporuje enzymatické reakce pro regeneraci tkání, okysličuje buňky a dodává jim energii.

Naklíčená semínka, resp. drobné klíčky obsahují mnohonásobné množství živin, než v samotném plodu, proto jich stačí ke konzumaci jen malá hrst denně. A právě brokolice BIO - (semínka na klíčení) mohou významně posílit organismus hlavně v chladném období roku a chránit jej proti různým infekčním chorobám.