Ořechové tyčinky

Nejprodávanější

Grizly raw bar kokos-kešu-kakao 55g
 
23 Kč
1 položek celkem
Grizly raw bar kokos-kešu-kakao 55g
23 Kč
Kód: 00614697

Sport

Veškerá sportovní aktivita vyžaduje dostatek energie. Tento fakt si uvědomují snad všichni, ale ne každý již dokáže rozlišit, jaké potraviny jsou pro doplnění energie při sportu vhodné. Především by mělo jít o přirozené přírodní zdroje, které zároveň zasytí a vyživí tělesné buňky. Rozhodně není dobrý nápad nadopovat se v posilovně nebo na cyklistickém výletu bonboniérou a slazeným kofeinovým nápojem, příliš mnoho rafinovaného cukru a kofeinu způsobí rozkolísání inzulínu a tělesných hormonů, a to se pak projeví spíše negativně. Mnohem výhodnější je dodat tělu živiny například formou ořechové tyčinky.

Základ ořechových tyčinek tvoří různé druhy ořechů – lískové, vlašské, pekanové, kešu ořechy, arašídy, kokosová dužina nebo mandle. 

Významnou složkou je sušené ovoce (jablka, meruňky, datle, fíky, švestky, višně atd.)

A jako další příměsi se používají různá koření, např. skořice, zázvor, pro dochucení med, kakao, kakaové máslo, kokosový olej, himálajská sůl, syrovátka, stévie apod.

Fyzická práce

Možná se vám již někdy přihodilo, že jste se zabrali do práce na zahradě, nebo do nějaké fyzicky náročnější činnosti v domácnosti a pocit hladu vás donutil práci přerušit, ačkoli byste ji rádi dokončili, dokud jste „v patřičném tempu“. Stává se, že po přestávce na svačinu se pak nechce vstát od stolu. Ořechová tyčinka ihned zasytí, doplní energetický deficit a dodá tělu potřebné živiny, aniž byste museli pracoviště opouštět.

Zdravé mlsání doma i na cestách

Každého z nás občas popadne chuť na něco pikantního, sladkého, slaného či kyselého, co spraví chuť a dodá energii. Stává se pak, že sáhneme po něčem, co se na regálech obchodů tváří jako vynikající volba, přitom jde o výrobky přeslazené bílým cukrem, nebo přesolené pochutiny, plné konzervantů, barviv a nežádoucích přísad. Ořechovou tyčinku můžete využít zvláště v okamžiku, kdy potřebujete dodat energii rychle, bez zdlouhavých příprav sladkých výživných dezertů, ať už jste doma, nebo v zaměstnání, ve škole, anebo zrovna cestujete autem či hromadnými dopravními prostředky.