Brazilská káva

Nejprodávanější

2 položek celkem
cerrado Kód: 4057
bourbon Kód: 4063

Dokážete si vybavit některé scény z legendárního filmu „Kulový blesk“? V jedné z nich se tam na začátku příběhu zmíní Mistr Bílek o „dobré brazilské kávě“. Stačilo tu uvést ve scénáři pouze dva přívlastky „dobrá“ a „brazilská“, a každému divákovi bylo hned jasné, že půjde o něco výjimečného.

Kávovník je rostlina, které se dobře daří v teplém a vlhkém podnebí tropického a subtropického pásma, a Brazílie je pro jeho pěstování naprosto ideální. Snad i právě proto si získala zrnková pražená káva mnoho příznivců po celém světě, a je to také nejoblíbenější legální droga, kterou zakoupíte snad v každém obchodě.

Brazilskou kávu nabízí i specializované e-shopy. Soustředí se na velmi kvalitní a prémiové výrobky, které poskytují výjimečný zážitek jak jednotlivcům, tak i celým rodinám. Brazilská zrnková káva je vhodná i jako dárek k narozeninám, pod vánoční stromek a při podobných příležitostech, kde se lidé rádi schází, diskutují, a samozřejmě popíjí kávu.

Kávu si vychutnávejte v poklidu

Černá káva, stejně jako černý či zelený čaj, jsou nápoje, které bychom si měli vychutnat v poklidu, nikoli v poklusu. Někteří lidé mají tendenci popíjet kávu pro povzbuzení zejména ráno po probuzení, aby se nastartovali a začali „fungovat“, ale to není zrovna ideální počin pro vychutnávání špičkové prémiové kvality brazilských kávových zrn. Tu brazilskou si raději dopřejte s přáteli v rodinném zázemí, kdy nic zásadního neřešíte, a pouze meditujete a užíváte si své vlastní přítomnosti.

Kávu z Brazílie lze připravovat všemi možnými způsoby, tak jak jste zvyklí. Komu vyhovuje klasický Turek, ať u něj setrvá, a kdo preferuje konvičku Moka, Džezvu nebo překapávač, jistě mu kávová zrna z brazilských plantáží zachutnají. A nezapomínejte, že i v případě pití kávy platí zlaté pravidlo „méně je někdy více“, abyste to s počtem vypitých šálků za den nepřeháněli.