Lucuma BIO

Nejprodávanější

1 položek celkem
lucuma
129 Kč

BIO a RAW lucuma prášek Zdravý den® je přirozeně sladký a má chuť podobnou vanilce s javorovým sirupem. Používá se jako náhrada cukru nebo jako výborná přísada k ochucení...

Kód: 8002

Rostliny, které žijí v drsných podmínkách, musí být schopné absorbovat mnoho živin z půdy, jinak by nebyly schopné přežít. Jsou to kupříkladu adaptogenní byliny (Rhodiola rosea nebo Maca), které jsou považovány za tzv. superpotravinu.

Podobnými vlastnostmi vyniká i Lucuma peruana. Bio Lucuma roste vysoko v horách, v peruánských Andách, je to svérázný druh subtropického ovoce, který se využívá v lidovém léčitelství právě jako zmiňovaná superpotravina. Ovoce se může jíst čerstvé, ale častěji se k nám dováží sušené a rozemleté na jemný prášek.

Účinky Lucuma prášku, využívaného na celou řadu civilizačních chorob včetně prevence proti překyselení, vypovídají o obsahu živin, z nichž nejvýznamnější jsou minerály, antioxidanty, vitamín B3, karotenoidy a nenasycené mastné kyseliny.

A Lucuma cena? Ta odpovídá exotickému dováženému ovoci a hlavně jeho vlastnostem a obsahu cenných biologicky aktivních látek.