Proteinové palačinky (pancake mix)

Pro sportovce i běžné strávníky

Ve světě přibývá zájemců o bezmasou stravu a alternativní výživové směry. Dokonce i běžní strávníci vyhledávají informace, jak zajistit optimální stravovací režim, který by organismus patřičně vyživil, nezatížil jej nežádoucími látkami a tím pádem také přispěl ke kvalitnějšímu životnímu stylu.

Jednou z možností, jak zajistit ve stravě dostatek výživných proteinů, je i protein pancake mix. Jedná se o proteinový koncentrát vyrobený z kravského mléka a mléčné syrovátky. Je velmi dobře stravitelný a mohou jej využít lidé různého věku i kondice. Jedna dávka sypkého prášku o hmotnosti 50 gramů obsahuje přibližně 5 gramů plnohodnotné bílkoviny.

Výhody proteinového izolátu

Není třeba konzumovat maso – ti, kteří se konzumaci masa vyhýbají z nejrůznějších důvodů (etických nebo zdravotních), mohou tímto způsobem zajistit ve stravě dostatek komplexní bílkoviny, tvořené všemi devíti esenciálními aminokyselinami.

Neobsahuje lepek – pancake neobsahuje gluten, ani žádné konzervační látky. Jediným alergenem je v tomto případě mléčný cukr – laktóza.

Obsahují vlákninu – výhodou ve srovnání s mléčnými výrobky je obsah vlákniny, která podporuje trávení, peristaltiku střev a přirozenou střevní mikroflóru. Tento benefit lze využít především při přípravě různých teplých i studených pokrmů. Protein pancake se často uvádí jako „směs palačinky“, stačí jej jednoduše smíchat s vodou a vytvořit základní těsto na výrobu chutných palačinek nebo lívanců. Není nutné těsto dochucovat a hotové protein palačinky je pak možné podávat na sladký nebo slaný způsob. 

Neobsahuje konzervanty ani přidaný cukr – obsahuje pouze mléčnou laktózu, tedy přirozený mléčný cukr, který je složkou kravského mléka, a ve výrobku je obsažen ve formě přídavku sušeného mléka. Pancake mix není dochucován žádným rafinovaným cukrem.