Alfalfa (tolice vojtěška) BIO

Nejprodávanější

alfa bio
Alfalfa BIO 250g
Skladem
Kód: 303
 
420 Kč
1 položek celkem
alfa bio
420 Kč
Kód: 303

Alfalfa – tajuplné jméno poměrně dobře známé a široce rozšířené byliny tolice vojtěšky (Medicago sativa).

Na tolici vojtěšku anebo jen vojtěšku můžete nezřídka narazit na českých polích, kde se pěstuje jako pícnina pro dobytek, ve zplaněné podobě roste i na loukách. Tato velmi užitečná rostlina pochází z Asie, odkud si přinesla i své nezvyklé jméno: alfalfa znamená v překladu z arabštiny „praotec všeho jídla“.

Toto pojmenování rozhodně není daleko od pravdy. Tolice vojtěška je z výživového hlediska velmi bohatá na živiny. Již ve středověku lidé konzumovali její hodnotné klíčky, známá je také z lidového léčitelství.

Obsahuje důležité vitamíny A, E, C, D, K a B6. Dále je zdrojem celé řady minerálů, jako jsou draslík, vápník, fosfor a železo, a samozřejmě i chlorofylu, který má desinfekční a antiseptické účinky.

Všechny tyto hodnotné látky můžete využít ve svůj prospěch, když se zaměříte na konzumaci vojtěšky alfalfa, ať už v podobě čerstvých mladých výhonků anebo v podobě praktického prášku či tablet.

Cena vojtěšky je velice příznivá, tím spíše, když uvážíte, jaký má tato rostlina vliv na lidské zdraví. Podporuje zažívání, působí proti nadýmání a nechutenství, má protizánětlivé účinky, pomáhá snižovat cholesterol, ulevuje při potížích močového ústrojí, mírní bolesti kloubů. A nabízí ještě další zdravotní benefity.

Neváhejte a využijte tento zdroj zdraví z přírody ve váš prospěch!

Chutné klíčky alfalfa si můžete vypěstovat sami doma ze semínek s pomocí nádoby na klíčení.

Anebo si je můžete koupit v praktické sušené podobě v prášku, který jednoduše přidáte do jídla. Rozmícháním prášku ve vodě získáte během pár vteřin chutný nápoj.

Ideální volbou je nákup tolice vojtěšky alfalfa pocházející z bioprodukce, která je zárukou dobré kvality rostlin a pěstování s ohledem na životní prostředí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení