Alfalfa (tolice vojtěška) BIO

Nejprodávanější

Alfalfa BIO 250g
Alfalfa BIO 250g
Skladem
Kód: 303
 
420 Kč
1 položek celkem

Cena

420421
1420421

Značky

Položek k zobrazení: 1
Alfalfa BIO 250g
420 Kč
Kód: 303

Alfalfa – tajuplné jméno poměrně dobře známé a široce rozšířené byliny tolice vojtěšky (Medicago sativa).

Na tolici vojtěšku anebo jen vojtěšku můžete nezřídka narazit na českých polích, kde se pěstuje jako pícnina pro dobytek, ve zplaněné podobě roste i na loukách. Tato velmi užitečná rostlina pochází z Asie, odkud si přinesla i své nezvyklé jméno: alfalfa znamená v překladu z arabštiny „praotec všeho jídla“.

Toto pojmenování rozhodně není daleko od pravdy. Tolice vojtěška je z výživového hlediska velmi bohatá na živiny. Již ve středověku lidé konzumovali její hodnotné klíčky, známá je také z lidového léčitelství.

Obsahuje důležité vitamíny A, E, C, D, K a B6. Dále je zdrojem celé řady minerálů, jako jsou draslík, vápník, fosfor a železo, a samozřejmě i chlorofylu, který má desinfekční a antiseptické účinky.

Všechny tyto hodnotné látky můžete využít ve svůj prospěch, když se zaměříte na konzumaci vojtěšky alfalfa, ať už v podobě čerstvých mladých výhonků anebo v podobě praktického prášku či tablet.

Cena vojtěšky je velice příznivá, tím spíše, když uvážíte, jaký má tato rostlina vliv na lidské zdraví. Podporuje zažívání, působí proti nadýmání a nechutenství, má protizánětlivé účinky, pomáhá snižovat cholesterol, ulevuje při potížích močového ústrojí, mírní bolesti kloubů. A nabízí ještě další zdravotní benefity.

Neváhejte a využijte tento zdroj zdraví z přírody ve váš prospěch!

Chutné klíčky alfalfa si můžete vypěstovat sami doma ze semínek s pomocí nádoby na klíčení.

Anebo si je můžete koupit v praktické sušené podobě v prášku, který jednoduše přidáte do jídla. Rozmícháním prášku ve vodě získáte během pár vteřin chutný nápoj.

Ideální volbou je nákup tolice vojtěšky alfalfa pocházející z bioprodukce, která je zárukou dobré kvality rostlin a pěstování s ohledem na životní prostředí.