Kokos strouhaný BIO

Máte rádi kokos?

Kokos má naprosto typickou a nezaměnitelnou chuť a vůni, a právě kvůli nim ho většina lidí tolik miluje. Nicméně díky jeho příznivým účinkům na zdraví by kokos neměl chybět v žádné kuchyni. Tím spíše, že ho tam využijete na tisíc způsobů. Nejčastěji na něj narazíte v regálech obchodů v podobě strouhaného kokosu.

Kokos je plodem kokosové palmy – kokosovníku ořechoplodého. Tato palma je doma v jihovýchodní Asii, ale nyní se pěstuje snad ve všech tropických oblastech na březích moří a velkých řek.

Z kokosu se vyrábí ledasco. Ze semene palmy se využívá nejen bílá část semene, kterou známe nejčastěji jako kokos strouhaný, ale také kokosová voda, kokosové mléko, a samozřejmě kokosový tuk.

Chcete-li si doma dopřát kokos, pak si s největší pravděpodobností koupíte ten strouhaný. Cena strouhaného kokosu je naprosto zanedbatelná, a tak na tento lahodný produkt snadno dosáhne každý z nás. Češi si zvykli využívat kokosovou moučku především v období vánoc k přípravě různých druhů cukroví. A právě pro přípravu sladkých jídel, různých koláčů, zákusků a cukrovinek je kokos ideální. Ovšem skvělá cena kokosu strouhaného nám umožňuje konzumovat kokos klidně každý den, třeba jako součást chutného müsli, jogurtů či smoothie.

Kokos je totiž nejen velice chutný, ale zároveň i plný cenných látek pro zdraví.

Bílá dužnina, která se pro výrobu strouhaného kokosu využívá, je složena z 60 % tuku, 20 % glycidů, 8 % proteinů a 6 % vody. Nalezneme v ní mnoho vápníku, ale také jiné cenné látky. Často diskutovaným tématem současnosti je také v dužnině obsažený kokosový tuk a jeho prospěšné vlastnosti pro zdraví.

Ať už však budete kokos konzumovat kvůli obsahu živin anebo kvůli jeho typické chuti a vůni, jistě si na něm skvěle pochutnáte. Tím spíše, když sáhnete po kvalitním produktu s certifikací bio.

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 3 položek celkem

Stránka 1/1