Pečící papír

Přemýšlet ekologicky a zároveň ekonomicky je základ, od něhož by se měla odrazit celá společnost. V každé domácnosti se najde řada situací a procesů, kdy se tímto pravidlem příliš neřídíme, a jestliže se pak všechny ty drobnosti sečtou, mohou mít poměrně značný negativní dopad.

Jednou z těch drobností může být i pečení sladkých koláčů, bábovek a zákusků, pečení a rozpékání chleba a pečiva, zapékání zeleniny, výroba nádivek a dalších dobrot v kuchyňské troubě. Již před mnoha lety si své místo na Slunci vydobyl pečící papír. V té době to byl fenomenální vynález, a zejména lidé, co pamatují socialismus, si libovali, jakého pomocníka mají při ruce.

Pečící papír vám ale nikdo nedá zadarmo, maximálně jako dárek při větším nákupu kuchyňských potřeb, a kdo zapíná pečící troubu častěji, i několik dnů v týdnu, bude mít spotřebu papíru poměrně značnou. Můžete tomu ale učinit přítrž teflonovým pečícím papírem.

On to vlastně není jednorázový pečící papír, a není to ani speciální pečící papír na více použití, je to jemná speciální tkanina, potažená polytetrafluorethylenem (teflonem), která snese maximální teplotu až 600 stupňů Celsia. Tkanina vám doma může při šetrném zacházení vydržet i mnoho let, a možná vás zajímá, zda je možné ji umývat v myčce. Ano, možné to je, mytí může probíhat ručně i v myčce, pouze se vystříhejte používání abrazivních a chemických čistidel, podobně jako je tomu u teflonových pánví.

Pečící tkaninu lze libovolně stříhat a formovat dle velikosti nádob na pečení, jako jsou pánve, plechy, formy a formičky, čímž si doma vytvoříte vhodné prostředí pro vytváření jakýchkoli pochoutek. Teflonový povrch se postará o to, aby se žádná z nich nepřipékala, aby nezašpinila a nepoškodila pečící nádobu, a aby také byla práce v kuchyni snazší. Nač ztrácet čas drhnutím povrchu plechů, a trápit se s připálenými kusy pečiva a koláčů, které mnohdy na formách drží, jako přibité?

Nejprodávanější

pecici
 
450 Kč
start1
Bezodpadový start
Skladem
Kód: 8963/VAR2
 
590 Kč
2 položek celkem

Cena

450590
1450590

Značky

Položek k zobrazení: 2
pecici
450 Kč
Kód: 8969
start1 Kód: 8963/VAR2