Karob BIO

Nejprodávanější

Karob BIO 200g
Karob BIO 200g
Skladem
Kód: 4435
 
72 Kč
1 položek celkem
Karob BIO 200g
72 Kč
Kód: 4435

Karob mnozí z vás budou znát pod názvem Svatojánský chléb. V současném jídelníčku má svůj platný význam zejména jako náhrada kakaa nebo kávy. Na rozdíl od kávových zrn a kakaových bobů totiž neobsahuje žádné alkaloidy, jako je kofein nebo theobromin, proto je vhodný pro přípravu nápojů i pro děti. Může jim nahradit klasické kakao, nebo jej alespoň vhodně doplnit.

BIO kvalita a GMO free – u karobu je velmi důležité sledovat jeho kvalitu, máme tím na mysli v první řadě absenci chemických hnojiv, pesticidů a herbicidů při pěstování stromu rohovníku (označení certifikátu BIO), a také, zda nejde o pro zdraví zcela nevhodné a nebezpečné geneticky modifikované rostliny.

Karob obsahuje mnoho vápníku – karobový prášek je vynikající zdroj dobře vstřebatelného vápníku, který může nahradit mléčné výrobky. Měli byste však také vědět, že obsahuje minimum hořčíku, a proto je vhodné při konzumaci většího množství karobu zařazovat i potraviny s vyšším obsahem magnézia, které by mělo být zastoupeno ve stravě v poměru s vápníkem 1:2.