Káva zrnková

Nejprodávanější

6 položek celkem
cerrado Kód: 4057
espresso
499 Kč
Kód: 3175
espresso
284 Kč
Kód: 3176
bourbon Kód: 4063
Káva zrnková BIO pražená 250g
179 Kč
Kód: 2108
Káva zrnková BIO pražená 1000g
590 Kč
Kód: 879

Chtěli byste obdarovat vaše přátele nebo někoho jiného kvalitní zrnkovou kávou a nemáte ponětí, kde ji pořídit, a jakou vybrat? Jakými vlastnostmi se nejlepší zrnková káva vyznačuje?

Nejlepší zrnková káva do kávovaru a zároveň nejlepší zrnková káva na espresso je vždy stoprocentní Arabica (Arabika). Na rozdíl od odrůdy Robusta je plnější a výraznější chuti a vůně a je tím pádem považována za kvalitnější. Nejlepší zrnková káva Arabica se pěstuje na plantážích ve vyšších nadmořských výškách v oblasti Jižní Ameriky a pěstování, sklizeň i zpracování kávových zrn je namáhavější a obtížnější i z hlediska organizace práce, proto jsou také kávy 100% Arabica dražší. 

Brazilská káva

Když se řekne luxusní zrnková káva, mnohé z vás napadne země původu Brazílie. Zrnková káva nejlepší jakosti je s Brazílií spojována odpradávna a s tímto vyjádřením špičkové kvality kávy se setkáte i ve filmu „Kulový blesk“, kde se snaží „dobrou brazilskou kávu“ nabídnout návštěvě operní pěvec Mistr Bílek.

Brazilská zrnková káva do kávovaru může být kupříkladu v druzích Yellow Bourbon Natural anebo Brazil Duas Barras a vyzkoušet můžete i Eternity Espresso, které rovněž patří k těm nejlepším, co kávový trh v současnosti nabízí.

Káva BIO

Kvalitní káva zrnková k nám putuje z míst, která jsou zpravidla nezasažena průmyslovými zplodinami, a při pěstování kávy se nevyužívají žádné chemické postřiky proti škůdcům. Káva zrno tedy neobsahuje žádná rezidua pesticidů a herbicidů a lze ji považovat za produkty BIO, na které se vztahují přísné ekologické limity.

BIO kávou z ekologického zemědělství můžete obdarovat prakticky kohokoli, kdo kávu konzumuje, a budete mít jistotu, že nabídnete to nejlepší, a že také váš záměr dotyčná osoba ocení. Luxusní odrůdy kávy v BIO kvalitě proto také bývají častým námětem k obdarování při příležitostech zakončení středoškolského či vysokoškolského studia, výročí svatby, zasnoubení či narozenin.