Senna

Nejprodávanější

Senna list 30g
Senna list 30g
Skladem
Kód: 714
 
34 Kč
1 položek celkem
Senna list 30g
34 Kč

Čaj z listů senny Zdravý den® má projímavý účinek. Doporučujeme na začátku Neera detox kúry. Návod k použití: 1/4 čajové lžičky senna listů (0,3g) zalijte 250ml vařicí vody a...

Kód: 714

Syntetická projímadla na zácpu – to není nejlepší nápad, neboť vykazují řadu vedlejších účinků. Sáhněte raději po něčem přírodním. Přírodní prostředky také působí mírněji a hlavně přirozeně. Jedním z nich je kupříkladu projímavý čaj senna.

A jaké vykazuje senna čaj účinky? Pomáhá při krátkodobé zácpě, která však není způsobena závažným onemocněním střev, jako jsou ulcerózní kolitida, neprůchodnost střevní, záněty, či Crohnova choroba, ale jde pouze o problém zaviněný nevhodnou skladbou stravy s nedostatkem vlákniny, či souvislost s nedostatkem pohybu nebo s úbytkem magnézia v organismu.

Senna čaj hubnutí je další způsob, jak tuto rostlinu využít. Je to však velmi silný prostředek, jež působí na nervové střevní receptory, urychlující vyprazdňování, čímž se pak snižuje náchylnost k ukládání podkožního tuku. Čajový výluh by se však měl užívat rozumně, dle doporučeného dávkování, nejdéle však po dobu deseti až čtrnácti dnů.