Brazil Cerrado Dulce - káva zrnková 500 g

Kód: 4057
290 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přidejte se k nám na cestě do sluncem zalité Brazílie, každým douškem této vynikající brazilské kávy Carrado Dulce 100% arabica odrůda Borbon, Catuai s certifikací Rainforest Alliance , která patří mezi hotové poklady espressa na světě. Velmi výrazná chuť lískového oříšku. Sladkost s lehkým podtónem hořké čokolády. Výsledná káva je bez jakékoli acidity. Dokonalý doplněk v horku, káva se také velice hodí na mléčné nápoje díky své výraznější chutí oříšku. Sklizeň této kávy probíhá Květen až Srpen na farmě Dattera 1200m n. m. Zpracování přírodní. Vhodné k přípravě Turek, French press, Filtr, Espresso, Moka, Automat.

O zemi, kde se káva pěstuje

 

V Brazílii, největším státě jihoamerického kontinentu, je kávovník hlavní zemědělskou kulturou a káva hlavním exportním zbožím. Brazílie se může pyšnit pomyslným titulem kávové velmoci, díky tomu, že tato země leží ve všech třech klimatických pásech, což je pro pěstování kávy velmi příhodné.Složení

100% arabica

Odrůda

Borbon, Catuai

Chuťový profil

sametové tělo, čokoláda, karamel, lískový oříšek, dokonalá sladkost

Certifikace

Rainforest Alliance

SCA bodové hodnocení

83bodů

Vhodné pro

Turek, French press, Filtr, Espresso, Moka, Automat

Sklizeň

Květen až Srpen

Nadmořská výška

1200m n. m.

Zpracování

přírodní

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Eternity Café je česká, respektive severomoravská společnost z Albrechtic u Českého Těšína, která se věnuje pražení vybraných druhů kávových zrn. Svou živnost již provozuje déle, než osmnáct let a za svou dobu působení na trhu dokáže nabídnout opravdu špičkově upraženou vynikající zrnkovou kávu, například Brazil Cerrado Dulce či Eternity Espressso, anebo Brazil Yellow Bourbon Natural.

Jestliže patříte k milovníkům výtečné kávy z nejlepších kávových plantáží světa, můžete svým blízkým při posezení nad šálkem kávy navrhnout zhlédnout legendární film „Kulový blesk“, v jehož úvodu nabízí Mistr Bílek celému společenství stěhovacího martyria „Dobrou brazilskou kávu“. Ačkoli ji ve filmu všichni nakonec odmítli, protože nejsou na kávovém dýchánku, vy si ten dýchánek můžete skutečně užít, protože albrechtická pražírna se věnuje své práci s láskou, a každé várce zpracované kávy věnuje maximální pozornost.