Brazil Yellow Bourbon Natural - káva zrnková 500 g

Kód: 4063
308 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil:

Yellow Bourbon je odrůda 100% arabiky, která se vyznačuje svou výraznou sladkostí. Přidáme k tomu přírodní zpracování, jenž se v šálku projeví nulovou aciditou, dokonalým sametově vláčným tělem a nádhernou cremou, dostaneme ideální kávu pro espresso. Vše doplňuje vůně kakaa s podtóny lískových oříšků a mléčné čokolády. Sklizeň a pěstování této kávy probíhá Červen až Září 1000 - 1200m n. m. ve státě Minas Gerais regionu Sul/Sudoeste de Minas. Skvělou volbou pro přípravu Turek, Espresso, Moka, Automat.

Brazil

Největší producent kávy na světe. Více než 50% kávy z celého světa je vypěstováno zde. Není se tedy čemu divit, že také kvalita kávy je zde tak rozdílná. Navíc se zde pěstuje jak Robusta tak Arabica, specifický Rio Minas, standardní Santos. Také tu najdeme výběrovou kávu, specificky jemnou, sladkou, místy jemnými ovocnými tóny. Brazílii také najdeme na předních příčkách v konzumaci kávového nápoje.

Brazílie a její objem

Většina kávy vypěstována zde je v komerční kvalitě a nemá co dělat s výběrovou kávou. Káva zde hrají hlavní roli ve zdejší ekonomice a není proto divu, že se zde klade větší důležitost na objem pěstování, než na samotnou kvalitu kávy v šálku. Většinou zde najdeme rozlehlé farmy s automatizovaným sběrem a zpracováním a to pro dosažení maximálního objemu vypěstované kávy. Nutno podotknout komerční kávy. 

Brazílie a kvalita kávy

Ale i zde můžeme najít kvalitní výběrovou kávu. Rostoucí počet farmářů, kterým jde o kvalitu a ne o objem je toho jasným důkazem. Ovšem všeobecně menší nadmořská výška a málo vulkanická půda to ztěžuje, ale zase na druhou stránku, právě pro tyto vlastnosti je charakter regionu znám pro svou jemnou oříškovou, sladkou a čokoládovou chuť. A s organizací jako COCARIVE, které pomáhá farmářům dosáhnout lepšího chuťového výsledku hledání výběrové kávy veselejší.

Složení

100% arabica

Odrůda

Yellow Bourbon

Chuťový profil

kakao, lískové oříšky, čokoláda, sametová vláčnost, dokonalá crema

SCA bodové hodnocení

82

Sklizeň

Červen až Září

Nadmořská výška

1000 - 1200m n. m.

Zpracování

natural - přírodní

Země původu

Brazílie

Stát

Minas Gerais

Region

Sul/Sudoeste de Minas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: