GRIZLY Rýže na sladké pokrmy 1000 g

Kód: 00624656
48 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

GRIZLY Rýže na sladké pokrmy 1000 g

Vlastnosti a výhody: Tento druh rýže se pěstuje především v jihovýchodní a východní Asii. Vyznačuje se výraznou chutí a po uvaření vysokou lepkavostí a soudržnou texturou. Lepivost rýže závisí na vlastnostech škrobu, konkrétně na podílu amylózy a amylopektinu. Ve své původní domovině se lepkavá rýže konzumuje rukama a obvykle se podává jako příloha slaných jídel. Rukou se z rýže uhnětou kuličky, které slouží k nabírání pokrmů a omáček. Zrna během varu ztratí hodně škrobu a stanou se průhlednými. Rýže se doporučuje vařit v páře.

Použití: Tato rýže GRIZLY je vhodná především pro výrobu dezertů a sladkých pokrmů. Skvěle chutná například dezert s mangem a kokosovým krémem, pudink s ořechy a ovocem, pudink s kardamomem a ořechy, dezert s palmovým cukrem a kokosovým mlékem. A hodí se i do směsi s luštěninami, banány nebo sladkými bramborami.

Příprava: Lepkavou rýži řádně propláchněte v tekoucí vodě, dokud z ní neodtéká čirá tekutina. Na 1 díl rýže následně přidejte 1 díl studené vody (vody můžete přidat i více podle vašeho uvážení) a přiveďte rýži k varu. Jakmile se začne vařit, ztlumte teplotu na minimum, přiklopte hrnec pokličkou a vařte pozvolna 15–20 minut. Pak hrnec odstavte a nechejte zhruba 20 minut dojít. Rýže se dá připravit také v páře, případně ji lze nechat jen nabobtnat ve vlažné vodě, a to po dobu 30 minut nebo i přes noc. Naopak není vhodné ji připravovat v rýžovaru.

  • Administrativní zařazení: Obiloviny a výrobky z nich.
  • Složení: Rýže lepkavá na sladké pokrmy 100 %.
  • Skladování: Skladujte v temném, suchém a chladném místě.
  • Země původu: Vietnam.
  • Balení: Znovuuzavíratelný PP obal nebo vakuováno v PP obalu (během přepravy může dojít k rozvakuování, které neovlivní kvalitu).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: