Senna list 30g

Kód: 714
34 Kč
Skladem

Čaj z listů senny Zdravý den® má projímavý účinek. Doporučujeme na začátku Neera detox kúry.

Návod k použití: 1/4 čajové lžičky senna listů (0,3g) zalijte 250ml vařicí vody a po 5-10min vyluhování sceďte. Čaj se pije teplý, čerstvě připravený, nejlépe na noc. Účinek nastává po 8-12 hodinách. Užívání přípravku po dobu delší než 1 týden konzultujte s lékařem.

Složení: 100% list senny (Folium sennae).

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Skladujte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Potíže s vyprazdňováním jsou velice nemilá záležitost. Všichni moc dobře víme, jak taková zácpa dokáže člověku komplikovat život. Jestliže se cítíte plní a nedaří se vám vyprázdnit, má to negativní vliv na životní pohodu. V případě, že jsou vaše potíže s vyprazdňováním pravidelné, pak je na místě se zamyslet, kde děláte chybu, a jak byste ji mohli napravit.

Za potížemi se zácpou může stát celá řada příčin od vážných onemocnění až po špatné stravovací návyky. Pakliže jsou vaše potíže významné, rozhodně neodkládejte návštěvu lékaře.

Může se například jednat o to, že ve stravě přijímáte malé množství vlákniny, která funguje jako kartáč na střeva. Zvětšuje objem stolice a při průchodu střevem jeho stěny čistí, zbavuje střevo odpadních látek i škodlivin.

Nevhodné je i vynechávání snídaně, která po ránu nastartuje pohyby střev.

K zácpě vede také nadměrné pití kávy a čaje.

A velkým problémem je samozřejmě stres a nedostatek času, dlouhodobá duševní nepohoda může významně narušit vylučování, třeba už jen tím, že vyprázdnění neustále odkládáme. I našemu trávení svědčí pohoda a pravidelné rituály.

Prvním krokem k odstranění problémů se zácpou by mělo být nalezení zmíněných příčin a jejich vyřešení.

K podpoření dobré peristaltiky střev je možné využít vlákninu – k jejímu rychlému navýšení můžete využít například psyllium anebo lněné semínko. Při řešení potíží s vyprazdňováním a k harmonizaci trávení pomáhají i bylinné čaje, ať už se jedná o fenykl, mátu, anýz či jiné bylinky.

K hojně využívaným účinným projímadlům patří také čaj z listů senny.

Senna (Cassia senna) je tropická rostlina, jejíž listy a plody obsahují látky se silně projímavým účinkem. Čaj senna je proto na místě využít až v případě, kdy jiné možnosti selžou. Senna čaj dráždí střevní stěnu, čímž způsobuje vyprázdnění. Čaj z listů senny je dobré užívat pouze krátkodobě, v opačném případě se účinek snižuje a může vyvolat zdravotní potíže.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdravá výživa hýbe světem a lidé dnes mají obecně větší zájem pečovat o své vlastní zdraví, než tomu bylo krátce po sametové revoluci. Zdravé výživě se věnuje také řada nadšenců, kteří nabízí výživové doplňky a zdraví prospěšné potraviny. Jedním z nich je i společnost Zdravý Den.

V nabídce stálého sortimentu naleznete kromě zelených potravin a superpotravin i kokosové produkty (olej, máslo, mléko, vodu, strouhaný kokos), přirozená rostlinná sladidla, zdravé snídaně a proteinové směsi, ájurvédské produkty, kakao a čokoládu, ořechy a semínka a potřeby ke klíčení.

Věnujte pozornost hořčíku a vitamínu C – v nabídce neschází ani vitamínové doplňky, které jsou v současné době nejžádanější a také nejdůležitější. Vitamín C potřebujeme pro posílení imunity, zvláště v souvislosti s infekčními chorobami, kdy je organismus oslabený pod vlivem stresu. A hořčík (magnézium) bychom měli doplňovat pravidelně vzhledem k jeho sníženému obsahu v potravinách v důsledku nešetrného pěstování a zpracování většiny potravin.