České zázvorové pivo/limonáda kultura

Kód: 8469
299 Kč
Skladem

Vše potřebné najdete v zázvorové pivo kitu

Množství kultur testováno ve státním veterinárním ústavu v Jihlavě

svujihlava

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o produkt naší výroby. Byl připraven pro Vás v maximální míře kvality. Kulturu vždy balíme čerstvou a zasíláme ihned, abychom zajistili nejvyšší možnost kvality.

Výhody produktu:

  • Čerstvá kultura
  • Baleno ve skle
  • Český produkt
  • Neomezený počet opakování a kultura se množí

Množství kultur testováno ve státním veterinárním ústavu v Jihlavě

svujihlava

 

Obsahuje minimálně:

Lactobacillus spp.: >3x106
Kvasinky: 1,3x105

Chutné a vždy čerstvé zázvorové pivo

Snad jen úvodem je třeba vysvětlit, že nebudete nic vařit, tak, jak tomu je u klasického piva, kdy je nutné mít k přípravě obiloviny, chmel a pivovarské kvasnice. V tomto případě získáte spíše limonádu z čerstvé zázvorové šťávy, cukru a vody, ovšem kdy se právě ušlechtilé kvasné kultury postarají o osvěžující kyselinku, vitamíny a zároveň bublinky CO2. A právě tuto živou kulturu si můžete pořídit, a pokud se budete držet postupu zpracování, poté získáte stále čerstvou alkoholickou limonádu, která vám obohatí denní přísun tekutin.

Fermentační kultura Ginger Beer Plant

Zázvorové pivo se kvasí za pomoci symbiotické kolonie kvasinek a bakterií. Nejhlavnější složkou jsou kvasinky Saccharomyces florentinus a bakterie Lactobacillus hilgardii. Právě této kolonii, která je z polysacharidových hrudek se lidově říká Ginger beer plant (GBP). Zázvorové pivo konzervuje samo sebe vytvořením kyselého prostředí, nicméně obsahuje svěží kyselinku, bublinky a přirozeně zde nechybí specifická chuť a pálivost zázvoru, čímž získáte jedinečný nápoj, který si můžete připravovat opakovaně.

Zázvorové pivo s benefitem

Jak jste se již mohli dozvědět, tak v tomto případě se opět pracuje s živými organismy, stejně tak jako v případě kysaného zelí, kefírů nebo jogurtů. Díky nim můžete skvěle obohatit svůj jídelníček a zde konkrétně se skvěle osvěžit v horkých dnech. Zázvor je navíc velmi prospěšný pro lidský organismus. Pokud si zakoupíte kulturu a budete se o ni pečlivě starat podle návodu, tak brzy získáte vlastní a můžete si tak vyrábět stále čerstvý osvěžující nápoj. Na přípravu vždy používejte stejný poměr kultury k vodě. GBP si můžete rovněž zálohovat a to několik měsíců až rok. Sušení není nijak složité, ale opět je důležité se držet správného postupu a při oživení kultury budete potřebovat o trochu více času. Zázvorové pivo může být dalším oživením pro vás i vaše blízké.

Obsahuje 100g kultury.

Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

To nejcennější, co každý z nás vlastní, je pevné zdraví. Jestliže nám schází, nic nás nedokáže rozveselit tak, jako uzdravení. Abychom si zdraví uchovali i do vysokého věku, je ovšem zapotřebí mu věnovat náležitou pozornost. To už zjistili mnozí z nás, kteří nakupují potraviny převážně ve specializovaných obchodech (e-shopech) se zdravou výživou.

Pod tímto pojmem lze shrnout velmi široký rozsah zboží – luštěniny, ořechy a semínka, celozrnné obiloviny a těstoviny, sušené ovoce, kompoty, džemy, mouky, másla a krémy, müsli, sirupy, soli, proteiny, superpotraviny, vitamínové doplňky, přírodní sladidla, mořské řasy, koření, limonády, a dokonce i přírodní čisticí prostředky.

Velmi bohatý sortiment produktů zdravé výživy, který se neustále rozrůstá, poskytuje i obchod Naklíčeno. Snaží se většinu zboží nabízet v BIO kvalitě, plodiny pěstované šetrným a přirozeným způsobem, a nabídnout vám to, co neobjevíte v běžném supermarketu.